Polskie Radio
Section05
Polska Grupa Zbrojeniowa

"Bardzo duży program z punktu widzenia wartości i wagi taktycznej". Prezes PGZ o systemie rakietowym Narew

- Narew to bardzo duży program zarówno z punktu widzenia wartości, wagi taktycznej dla sił zbrojnych, jak i z punktu widzenia przemysłu. Wymaga dużego zaangażowania technicznego i wiedzy dotyczącej systemów łączności i zarządzania polem walki - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kensbok, Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska Grupa Zbrojeniowa służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie

"Przezwyciężono regres w branży i zorgnizowano targi". Bartosz Głowacki o MSPO w Kielcach

- To jedna z nielicznych imprez branży zbrojeniowej, która odbyła się na świecie. To, że te Targi są, to olbrzymi sukces wystawcy, olbrzymi sukces też wielu przedsiębiorstw, które mimo pandemii zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Głowacki (magazyn "Raport"). Gościem audycji "Cafe Armia" był także Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa"). Tematem audycji był XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa Wojsko Polskie POLSKA Polskie Radio 24

MSPO w Kielcach. Jest deklaracja premiera ws. obecności Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w rozmowie z TVP3 Kielce, że Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. - Jedyną niewiadomą wiszącą w powietrzu jest to, czy ze względów sanitarnych targi międzynarodowe odbędą się w zaplanowanym terminie - stwierdził szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Polska Grupa Zbrojeniowa przemysł Kielce świętokrzyskie Wojsko Polskie regiony

Premier: Polska jest gotowa na wdrożenie 5G

- 5G jest tą architekturą technologiczną przyszłości, jeżeli wyborcy zdecydują się zagłosować na nas, to mamy bardzo dobrze przygotowany plan szybkiego wdrożenia 5G - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Nie przesądzamy, kto będzie partnerem, ale pokazujemy, że aspekt bezpieczeństwa jest bardzo ważny - dodał szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA technologie 5G telefonia komórkowa inwestycje Polska Grupa Zbrojeniowa siły zbrojne