Polskie Radio
Section05
Polska Grupa Zbrojeniowa

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej: doskonale rozumiemy swoje miejsce i zadania jakie mamy wykonać

- Oczywistym jest, że każdy prezes spółki ma oczekiwanie, aby być dostawcą dla najważniejszego klienta. W przypadku PGZ najważniejszym klientem są polskie siły zbrojne. Mamy, poza typowymi zadaniami wynikającymi z np. kodeksu spółek handlowych, obowiązki wynikające z planu mobilizacji gospodarki - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa armia broń rynek POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24 wojsko

"Podpisaliśmy właśnie dwie umowy na dostawę amunicji". Szef MON o rozwoju polskiej armii

Jak poinformował szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak umowy na dostawy dla polskich sił zbrojnych amunicji do moździerzy samobieżnych Rak i pocisków rakietowych do wyrzutni Langusta zostały podpisane. Zamówienie zrealizuje polski przemysł zbrojeniowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa Sochaczew

Prezes PGZ: dostawy dla sił zbrojnych były niezagrożone, poprawiliśmy wynik finansowy

- Kontrakty, dostawy dla sił zbrojnych były i są niezagrożone. Również wynik finansowy, co trochę paradoksalne, uległ pewnej poprawie. Na to się złożyło wiele czynników, m.in. taki, że wszyscy w takim dużym poczuciu odpowiedzialności i w dużym skupieniu pracowali w tym 2020 roku - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kensbok prezes PGZ. Drugim gościem audycji "Cafe Armia" była ppłk Agnieszka Gumińska z MON.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo armia Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa wojsko

Prezes PGZ o publikacjach ws. Grota: są podmioty, które nieprzychylnie patrzą na nasze uzbrojenie

- Nie działamy w próżni, jest wiele podmiotów, które nieprzychylnym okiem patrzą na nasze uzbrojenie. Fakt, że publikacja pojawia się w Polsce niemalże równocześnie z publikacją na portalach ukraińskich, nie może być wyłącznie zbiegiem okoliczności - powiedział Andrzej Kensbok, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa broń Wojsko Polskie onet

"Bardzo duży program z punktu widzenia wartości i wagi taktycznej". Prezes PGZ o systemie rakietowym Narew

- Narew to bardzo duży program zarówno z punktu widzenia wartości, wagi taktycznej dla sił zbrojnych, jak i z punktu widzenia przemysłu. Wymaga dużego zaangażowania technicznego i wiedzy dotyczącej systemów łączności i zarządzania polem walki - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kensbok, Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska Grupa Zbrojeniowa służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie

"Przezwyciężono regres w branży i zorgnizowano targi". Bartosz Głowacki o MSPO w Kielcach

- To jedna z nielicznych imprez branży zbrojeniowej, która odbyła się na świecie. To, że te Targi są, to olbrzymi sukces wystawcy, olbrzymi sukces też wielu przedsiębiorstw, które mimo pandemii zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Głowacki (magazyn "Raport"). Gościem audycji "Cafe Armia" był także Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa"). Tematem audycji był XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa Wojsko Polskie POLSKA Polskie Radio 24

MSPO w Kielcach. Jest deklaracja premiera ws. obecności Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w rozmowie z TVP3 Kielce, że Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. - Jedyną niewiadomą wiszącą w powietrzu jest to, czy ze względów sanitarnych targi międzynarodowe odbędą się w zaplanowanym terminie - stwierdził szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Polska Grupa Zbrojeniowa przemysł Kielce świętokrzyskie Wojsko Polskie regiony