Polskie Radio
Section05
Polska Grupa Zbrojeniowa

Rynek ukraiński może stać się stabilnym kierunkiem eksportowym dla polskiego przemysłu zbrojeniowego

Rynek ukraiński ma potencjał, by w dłuższej perspektywie, stać się stabilnym kierunkiem eksportowym dla produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego – uważają eksperci Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Nie chodzi tylko o zaawansowany technologicznie sprzęt, ale również bazowe wyposażenie żołnierzy - oceniono.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska przemysł Ukraina wojna na Ukrainie Polska Grupa Zbrojeniowa

PR24 System "Mała Narew" dla polskiego wojska. Prezes PGZ: nie ma zadań niemożliwych

- Mała Narew to olbrzymi skok technologiczny do Sił Zbrojnych RP i przemysłu. Jedna jednostka może neutralizować jednocześnie kilka celów. Wcześniej całe zgrupowanie celowało do jednego obiektu. Szef MON użył ciekawego porównania, że do tej pory mieliśmy liczydła, dziś mamy kalkulator - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa Ministerstwo Obrony Narodowej

"Taka siła rażenia odstraszy każdego przeciwnika". Szef MON o kolejnych dostawach broni z Korei

"Polskie himarsy wraz z chunmoo stworzą taką siłę rażenia, która odstraszy każdego przeciwnika. Według opozycji 500 wyrzutni to »za dużo« i »gigantomania«, według nas to realna potrzeba, która zapewni nam bezpieczeństwo" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak komentując dostawę do Polski kolejnych modułów wyrzutni K239 chunmoo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA wojsko Polska Grupa Zbrojeniowa broń służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej

ANALIZA Współpraca gospodarcza między Polską a Koreą Płd. nabiera rozpędu. To jeden z kluczowych partnerów

Republika Korei jest jednym kluczowych partnerów politycznych i ekonomicznych Polski w Azji. Nad Wisłą działa blisko 550 przedsiębiorstw z kapitałem południowo-koreańskim. Seul stał się za Waszyngtonem, głównym dostawcą broni dla polskiego wojska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA polityka NATO Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo Korea Południowa inwestycje zagraniczne broń Polska Grupa Zbrojeniowa

NASZ NEWS System "Mała Narew". Wiemy, kiedy trafi do żołnierzy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego

Jeszcze w tym tygodniu do wojska trafi kolejny system nazywany Małą Narwią. Z ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej wynika, iż żołnierze z 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego dostaną Narew, czyli system obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu, który jest oparty na wyrzutniach iLauncher montowanych na podwoziu Jelcza. W zestawach są też polski system radiolokacji Soła oraz Zenit do kierowania ogniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko GOSPODARKA Polska Grupa Zbrojeniowa broń

Polska i Wielka Brytania stworzą wspólnie nowy typ rakiety. Jest porozumienie Warszawy i Londynu

Kierownictwo Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisało porozumienie z brytyjskim koncernem MBDA ws. współpracy przy produkcji pocisków nowej generacji CAMM-MR. W zamierzeniu ma być to program, w którym rządy Polski i Wielkiej Brytanii zobowiązały się do wspólnej pracy nad nowym typem rakiety o zwiększonym zasięgu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo targi Polska Grupa Zbrojeniowa Kielce GOSPODARKA Wielka Brytania broń

Pistolet MPS z Radomia zastąpi licencyjnego Walthera. Duży sukces polskiej zbrojeniówki

Od 2001 roku Fabryka Broni dostarczała do formacji mundurowych pistolet, który był na licencji. Niemieckiego Carl Walthera zastąpi teraz najwyższej klasy polska konstrukcja, czyli MPS modułowy pistolet samopowtarzalny – powiedział wiceprezes Fabryki Broni Seweryn Figurski na XXXI MSPO w Kielcach. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Radom broń Ministerstwo Obrony Narodowej Polska Grupa Zbrojeniowa

"To była wyprzedaż majątku narodowego". Horała przypomniał upadłość stoczni w Gdyni w czasach PO

Za czasów Platformy Obywatelskiej było bardzo blisko likwidacji Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała. - Tamte rządy to była wyprzedaż majątku narodowego - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Horała inwestycje marynarka wojenna Polska Grupa Zbrojeniowa stocznie Gdynia służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA

Szef MON: 17 września pokaz najnowszego sprzętu wojskowego - Jesienny Ogień 2023

- Ponad 1000 żołnierzy i 70 jednostek sprzętu wojskowego w akcji, m.in. czołgi Abrams i K2 czy wyrzutnie Himars; tak będzie wyglądał pokaz Jesienny Ogień 2023 17 września. Zapraszam wszystkich, którzy chcą obejrzeć najnowszy sprzęt wojskowy - podkreślił w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Polska Grupa Zbrojeniowa Wojsko Polskie POLSKA MON Mariusz Błaszczak służby i bezpieczeństwo

PR24 Prezes Zarządu PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni: Miecznik to wejście do superligi

- Fregata Miecznik to bezpieczeństwo nawodne i podwodne oraz w zakresie zwalczania zagrożeń z powietrza. To ultranowoczesny okręt, który zapewni też udział Polskiej Marynarki Wojennej w misjach związanych z ochroną frachtów na świecie i w misjach ratowniczych - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Zarządu PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni Paweł Lulewicz. 
Zobacz więcej na temat:  marynarka wojenna Polska Grupa Zbrojeniowa Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA służby i bezpieczeństwo

Obronny program Wisła. Szef MON zatwierdził umowy offsetowe

Szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził w piątek w Warszawie umowy offsetowe na elementy do przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu w drugiej fazie programu. Minister wskazał, że umowy offsetowe obejmują 13 zobowiązań o łącznej wartości około 1 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie GOSPODARKA Polska Grupa Zbrojeniowa USA broń