X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraińskie media: Rosja przygotowała akt oskarżenia wobec lidera Tatarów krymskich

09.04.2020 08:36
Rosyjski Komitet Śledczy przygotował akt oskarżenia na podstawie artykułu o nielegalnym przekroczeniu granicy i nielegalnym posiadaniu broni wobec jednego z liderów Tatarów krymskich, posła parlamentu Ukrainy Mustafy Dżemilewa - podał portal Ukraińska Prawda.
Pikieta w akcie solidarności z Tatarami krymskimi we Lwowie
Pikieta w akcie solidarności z Tatarami krymskimi we LwowieFot.: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Serwis powołuje się na przekazane przez Dżemilewa zawiadomienie o planowanym na 10 kwietnia przedstawieniu mu zarzutów w Symferopolu.

Z dokumentu wynika, że sprawę wszczęto jeszcze w sierpniu 2014 roku. Akt oskarżenia sporządzono na podstawie trzech artykułów dotyczących: nielegalnego przekroczenia granicy państwowej Rosji, nielegalnego nabywania, przekazywania, zbywania, przechowywania, przewozu albo noszenia broni oraz niedbałego przechowywania broni palnej.

Dżemilew, długoletni więzień sowieckich łagrów, był wcześniej przewodniczącym samorządu tatarskiego, Medżlisu, a następnie pełnomocnikiem prezydenta Ukrainy ds. Tatarów krymskich. Wielokrotnie potępiał aneksję Krymu przez Rosję.

Tatarzy krymscy stanowią 12 proc. mieszkańców zaanektowanego przez Rosję w marcu 2014 półwyspu. Aneksji dokonano po interwencji zbrojnej i referendum uznanym przez władze Ukrainy i Zachód za nielegalne. Tatarzy krymscy byli przeciwni nielegalnemu plebiscytowi. Ich społeczność w większości zbojkotowała głosowanie, narażając się na represje ze strony rosyjskich władz.


PAP/dad

Szwedzka armia przekłada manewry Aurora-20. Powodem - koronawirus

08.04.2020 12:16
Szwedzkie siły zbrojne zdecydowały o przełożeniu największych krajowych ćwiczeń pod kryptonimem Aurora-20 - donosi portal defence24.pl. Powodem ma być panująca na świecie pandemia COVID-19. 

Naukowcy w USA prognozują przebieg epidemii koronawirusa dla Polski

08.04.2020 13:55
Amerykańscy uczeni przewidują, że kulminacyjny punkt epidemii koronawirusa w Polsce przypadnie w drugiej połowie kwietnia a liczba ofiar śmiertelnych wyniesie 2 tysiące. To prognozy amerykańskiego ośrodka badawczego The Institute for Health Metrics and Evaluation. Analizami tego instytutu posługuje się między innymi Biały Dom.

W Niemczech otwarto pierwszą stację paliw pod marką Orlen

08.04.2020 15:11
W Niemczech, niedaleko Berlina, ruszyła pierwsza stacja paliw pod marką Orlen. PKN Orlen ocenia, że to ważny krok do pełnego rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach i umocnienia pozycji spółki w Europie. W Niemczech działa ok. 600 stacji paliw pod marką Grupa Orlen-star.