Redakcja Polska

MSZ: ratownicy PCPM wesprą lekarzy w Kirgistanie w walce z koronawirusem

19.04.2020 14:00
Ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w kolejnej misji zagranicznej wesprą lekarzy w Kirgistanie w walce z COVID-19 - poinformował w niedzielę polski resort spraw zagranicznych. Jak dodało MSZ misja została zorganizowana przez biuro regionalne WHO na Europę.
Członkowie misji PCPM
Członkowie misji PCPM Źródło: PCPM

"Nasi lekarze i ratownicy są gotowi do pomocy - ich zaangażowanie potwierdza wagę współpracy Polski i Kirgistanu" - dodał resort dyplomacji we wpisie na Twitterze.

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM w trakcie pandemii koronawirusa wsparł już misję polskich lekarzy do Włoch. Ratownicy z PCPM pomagają m.in. w szpitalu polowym w Brescii.

Polskie Centrum Pomoc Międzynarodowej to organizacja humanitarna, która pomaga osobom potrzebującym na całym świecie, w szczególności ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych. Organizacja została założona w 2006 roku. Dotychczas realizowała swoje projekty obejmujące pomoc humanitarną, pomoc rozwojową, pomoc ratunkową m.in. w Libanie, na Ukrainie, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii oraz Bośni i Hercegowinie. PCPM posiada swoje biura w kilku miejscach na świecie, w tym w Bejrucie (Liban), Kiambu (Kenia), Betlejem (Palestyna), Tbilisi (Gruzja). 

IAR/PAP/dad

MSZ wspiera rodaków za granicą w czasie pandemii COVID-19

17.04.2020 13:22
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchamia akcję #Polonia4Neighbours, w ramach której będzie wspomagać projekty oraz aktywność Polonii wspierając finansowo jej działania pomocowe oraz promując polonijną solidarność społeczną w środowiskach lokalnych - poinformował resort.

Czy epidemia sprzyja rozwojowi społeczeństwa cyfrowego?

19.04.2020 06:00
Wykluczenie cyfrowe w Polsce dotyczy m.in. seniorów – jak podczas pandemii odnajdują się w wirtualnym świecie najstarsi?

Powstańcy warszawscy w czasie epidemii potrzebują naszego wsparcia

19.04.2020 14:20
Specjalne paczki, linia telefoniczna i pomoc w zakupach dla powstańców w ramach kampanii BohaterOn włącz historię!