X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Coraz więcej landów i miast w Niemczech wprowadza obowiązek noszenia masek

21.04.2020 13:14
Coraz więcej niemieckich krajów związkowych, a także poszczególnych miast nakłada obowiązek noszenia w miejscach publicznych masek ochronnych. Władze federalne nie wprowadziły jednolitej dla całych Niemiec linii postępowania, jedynie ograniczyły się do wydania zalecenia noszenia masek ochronnych.
Audio
  • Niemcy: coraz więcej landów i miast wprowadza obowiązek noszenia masek ochronnych. O szczegółach - Waldemar Maszewski (IAR)
Berlin
BerlinPAP/EPA/OMER MESSINGER

Od wczoraj nakaz noszenia masek ochronnych w miejscach publicznych obowiązuje w Saksonii, od piątku te same przepisy wprowadza Turyngia, a Bawaria od przyszłego tygodnia. Władze Meklemburgii Pomorza Przedniego nakaz noszenia masek w publicznym transporcie wprowadzają od poniedziałku. Szef młodzieżówki CDU Tilman Kuban jest zdania, że kwestia walki z koronawirusem powinna być regulowana na poziomie federalnym, a władze centralne muszą mieć więcej władzy w tej kwestii. Także partia Zielonych domaga się wprowadzenia jasnych i jednolitych przepisów dotyczących metod walki w epidemią. - Powszechny obowiązek noszenia masek ochronnych w publicznym transporcie i w sklepach, wydaje mi się słuszny - powiedziała szefowa Zielonych Annalena Baerbock agencji DPA.

Według najnowszych danych podanych przez landowe urzędy, w Niemczech stwierdzono ponad 147 tysięcy przypadków koronawirusa. Zmarło ponad 4800 zakażonych nim osób. Wyzdrowiało ponad 95 tysięcy.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Berlin Niemcy koronawirus

Szef MON: w środę polscy medycy polecą do Chicago

21.04.2020 10:04
W środę polscy lekarze wylecą w ramach misji do Chicago - poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że medyczne misje będą kontynuowane, ponieważ lekarze oprócz niesienia pomocy zdobywają również wiedzę niezbędną do radzenia sobie z pandemią koronawirusa.

Poznań: zatrzymano „ukraińskiego” generała. Nielegalna broń w jego domu

21.04.2020 11:50
27 sztuk różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji zabezpieczyli policjanci z Poznania u obywatela Niemiec – który podawał się za generała Armii Ukraińskiej. Za nielegalne posiadanie broni fałszywemu wojskowemu grozi do 8 lat więzienia.