X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Poznań: zatrzymano „ukraińskiego” generała. Nielegalna broń w jego domu

21.04.2020 11:50
27 sztuk różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji zabezpieczyli policjanci z Poznania u obywatela Niemiec – który podawał się za generała Armii Ukraińskiej. Za nielegalne posiadanie broni fałszywemu wojskowemu grozi do 8 lat więzienia.
Zatrzymany i jego zabezpieczony arsenał
Zatrzymany i jego zabezpieczony arsenałŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Jak poinformował w poniedziałek mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji, funkcjonariusze KWP Poznań zajmujący się na co dzień przestępczością pseudokibiców dowiedzieli się o mężczyźnie podającym się za wojskowego z Ukrainy.

- Pojawiały się także informacje, że miał on być w stopniu generała. W różnych źródłach mówiło się także, że może on dysponować dużą ilością broni. Na pozór niewiarygodna historia zaciekawiła jednak policjantów. Zaczęli sprawdzać zdobyte informacje i okazało się, że to prawda - tłumaczył Borowiak.

27 sztuk broni

Jak wskazał, funkcjonariusze podjęli decyzję o przeszukaniu jednego z domów pod Poznaniem. - To, co zobaczyli, mocno ich zaskoczyło. W mieszkaniu podejrzanego znaleźli 27 różnych egzemplarzy broni. Niektóre egzemplarze były na ostrą amunicję bojową. Znaleziono także dokumenty z cechami ukraińskich urzędów. Podczas przeszukania od razu w oczy policjantów rzucił się widok granatów. Wyglądały idealnie, jak prawdziwe. Wdrożono nawet specjalną procedurę. Wówczas na miejsce przyjechała specjalna ekipa pirotechników z SPKP z Poznania. Po wykręceniu zapalników okazało się, że na szczęście były to perfekcyjnie wykonane repliki - zaznaczył Borowiak.

Właściciela arsenału nie było w domu w trakcie przeszukania. Mężczyzna – obywatel Niemiec – został namierzony w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W trakcie zatrzymania mężczyzna był w mundurze Armii Ukraińskiej.

- Zatrzymanemu mężczyźnie zostały postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i znęcania się nad rodziną. Na wniosek Policji i Prokuratury został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu - podał Borowiak.

Za nielegalne posiadanie broni fałszywemu wojskowemu grozi do 8 lat więzienia.

Chicago: misja polskich lekarzy pozwoli na wymianę doświadczeń z Amerykanami

21.04.2020 23:00
Polska misja medyczna, która niebawem ma udać się do Stanów Zjednoczonych, będzie służyć wymianie doświadczeń z miejscowymi lekarzami. Powiedział o tym Polskiemu Radiu doktor Marek Rudnicki - przewodniczący Związku Lekarzy Polskich w Chicago.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej może utracić płynność finansową

21.04.2020 09:11
Zarządzająca niebem agencja z tygodnia na tydzień jest w coraz gorszej sytuacji finansowej, nie ma porozumienia zarządu i związków w sprawie oszczędności – informuje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Szef MON: w środę polscy medycy polecą do Chicago

21.04.2020 10:04
W środę polscy lekarze wylecą w ramach misji do Chicago - poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że medyczne misje będą kontynuowane, ponieważ lekarze oprócz niesienia pomocy zdobywają również wiedzę niezbędną do radzenia sobie z pandemią koronawirusa.