X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pięć tysięcy ofiar każdego dnia. WHO alarmuje, że pandemia wcale się nie kończy

05.07.2020 09:10
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił najwyższy od początku epidemii wzrost liczby zakażeń koronawirusem - 212 326 nowych przypadków. Najwięcej nowych infekcji zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach.
Ratownicy medyczni w przeciwwirusowych strojach w pracy na SOR szpitala w Gwatemala City w Gwatemali
Ratownicy medyczni w przeciwwirusowych strojach w pracy na SOR szpitala w Gwatemala City w GwatemaliPAP/EPA/Esteban Biba

Organizacja poinformowała też, że przerywa testowanie hydroksychlorochiny, leku na malarię, oraz kombinacji leków na HIV lopinaviru i ritonaviru, ponieważ stosowanie ich u pacjentów chorych na COVID-19 nie zmniejszyło liczby przypadków śmiertelnych.

Dziennie na COVID-19 umiera na świecie około 5 tys. osób - podaje WHO.

Ponad 11 milionów zachorowań

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że testy kliniczne tych leków trwają i bierze w nich udział niemal 5,5 tys. pacjentów w 39 państwach świata.

WHO prowadzi jednak nadal badania nad remdesivirem jako ewentualnym lekiem na COVID-19.

Według agencji Reutera liczba przypadków zakażenia na całym świecie przekroczyła 11 mln; w ciągu siedmiu miesięcy epidemia zabiła ponad pół miliona ludzi. 


PAP/ho


Zobacz więcej na temat: WHO koronawirus

Hiszpańska Polonia z sukcesem niesie pomoc podczas pandemii

03.07.2020 14:50
Po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Hiszpanii, wielu mieszkających w tym kraju Polaków straciło pracę i środki do życia. Pomagało im Stowarzyszenie "Dom Polski w Getafe", które pod Madrytem prowadziło akcje pomocowe dla rodaków w trudnej sytuacji życiowej.

Polska pomaga Ukrainie w walce z pandemią koronawirusa

04.07.2020 17:00
Z Warszawy do Kijowa przybył konwój 12 ciężarówek straży pożarnej ze 130 tonami pomocy humanitarnej z Polski o łącznej wartości prawie 2,5 miliona złotych. Prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Rafał Dzięciołowski podkreśla, że kolejna już akcja pomocy jest przejawem polskiej solidarności dla Ukrainy.

Niepokojący rekord w USA. Kolejne dziesiątki tysięcy zakażeń koronawirusem

04.07.2020 09:05
Jak poinformowali specjaliści z uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy monitorują pandemię koronawirusa, Stany Zjednoczone odnotowały w piątek 57 683 nowych przypadków infekcji. To kolejna rekordowa doba w tym kraju pod tym względem.