X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Łatwiejszy wjazd z Białorusi do Polski. Premier zapowiedział nowe procedury

20.08.2020 08:34
- Chcemy zapewnić, że w najbliższym czasie będziemy prezentowali uproszczone procedury dla osób, które chcą wjechać do Polski z Białorusi - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył przy tym, że polski rząd chce kontynuować dotychczasową politykę wizową dotyczącą tego kraju.
Przejście graniczne
Przejście graniczne PAP/Marcin Bielecki

Premier podkreślił, że Polska była jednym z tych krajów Unii Europejskiej, w którym przyznano najwięcej wiz w 2019 roku dla obywateli Białorusi i tę politykę rząd chce kontynuować.

- Społeczność białoruska, która przyjeżdża do Polski, czy to studenci, czy pracownicy sezonowi, bardzo pomagają również polskiej gospodarce. Chcemy zapewnić, że będziemy w najbliższym czasie prezentowali procedury uproszczenia dla tych osób, które chcą wjechać do Polski z Białorusi np. przystąpić do procesu kształcenia na uczelniach wyższych. Teraz jest akurat ostatni dzwonek, kiedy można od października rozpoczynać studia i chcemy ten proces ułatwić - mówił szef rządu.

Dodał, że rządowi zależy, by powiązania pomiędzy społeczeństwem białoruskim i polskim były jak "najbardziej rozbudowane" i "żeby ta przyjaźń była zacementowana, również poprzez relacje międzyludzkie".

IAR/ho

Zobacz więcej na temat: Białoruś granica

Sytuacja na Białorusi tematem nadzwyczajnych rozmów przywódców UE

19.08.2020 08:48
Dziś w południe odbędzie się wideokonferencja unijnych przywódców na temat sytuacji na Białorusi. O zorganizowanie nadzwyczajnego szczytu w sprawie wydarzeń w tym kraju apelował premier Mateusz Morawiecki.

Sytuacja na Białorusi: Swiatłana Cichanouska apeluje do UE o nieuznawanie wyników wyborów

19.08.2020 11:10
Główna oponentka Alaksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich Swiatłana Cichanouska wezwała Unię Europejską, by nie uznawała wyników tych wyborów. Swój apel wygłosiła w języku angielskim.

Polacy z Wilna solidaryzują się z protestującymi Białorusinami i Polakami na Białorusi

19.08.2020 13:54
Zarząd Oddziału miasta Wilna Związku Polaków na Litwie wystosował apel solidarności z Polakami na Białorusi i całym narodem białoruskim protestującym po wyborach prezydenckich. Zaapelowano o udział w akcji poparcia dla dążeń Białorusinów, która odbędzie się w środę po południu przed ambasadą Białorusi w Wilnie.

Jest stanowisko państw UE ws. wyborów na Białorusi. Ta decyzja nie spodoba się Łukaszence

19.08.2020 16:45
Szef Rady Charles Michel poinformował, że Unia Europejska nie uznaje wyników wyborów prezydenckich na Białorusi. Unijni przywódcy 3 godziny dyskutowali podczas wideokonferencji na temat sytuacji zza wschodnią granicą Wspólnoty. O pilną naradę w tej sprawie zabiegał premier Mateusz Morawiecki.