X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji nie ma masowych szczepień - wynika ze śledztwa mediów niezależnych

21.01.2021 11:17
Wbrew zapowiedziom Kremla, szczepienia w Rosji nie mają masowego charakteru - napisali dziennikarze "Nowej Gaziety". Śledztwo w tej sprawie przeprowadził też portal informacyjny "Meduza". Z opublikowanych materiałów wynika, że do tej pory w Rosji zaszczepiono około pół miliona osób, a nie, jak wcześniej podawali urzędnicy, półtora miliona. - Rosja wystartowała pierwsza, a stała się autsajderem - podkreśliła "Nowaja Gazieta".
Audio
  • Rosja: nie ma masowych szczepień - donoszą niezależne media. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosja: mężczyzna otrzymuje dawkę szczepionki Sputnik V
Rosja: mężczyzna otrzymuje dawkę szczepionki Sputnik VPAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Szczepienia w Rosji rozpoczęto 5 grudnia, a od 18 stycznia akcja powinna mieć masowy charakter. Według portalu "Meduza", w Rosji nie rozpoczęły się masowe szczepienia, ponieważ w wielu regionach brakuje odpowiednich dawek preparatu. "Nowaja Gazieta" policzyła, że liczba szczepień wykonywanych w ciągu doby stawia Rosję na ostatnich miejscach w Europie. Dziennik podkreślił, że oficjalne informacje o liczbie zaszczepionych są niewiarygodne.

"Nowaja Gazieta" zwraca również uwagę na działania propagandowe rosyjskich mediów państwowych, które opowiadają o sukcesach rodzimej kampanii na rzecz szczepień i krytykują wszystko, co w tej kwestii dzieje się w zachodnich krajach.

Gazeta przypomina, że rosyjskie służby sanitarne chcą zaszczepić około 69 milionów Rosjan i dodaje, że w takim tempie jak obecnie, proces ten będzie trwał od 5 do 18 lat.


IAR/dad

Europosłowie apelują o zaostrzenie sankcji wobec Rosji za aresztowanie Nawalnego

20.01.2021 14:37
Zdecydowana większość europosłów zaapelowała podczas debaty na sesji plenarnej w Brukseli o zaostrzenie sankcji wobec Rosji w związku z aresztowaniem opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Został on zatrzymany przedwczoraj na moskiewskim lotnisku po przylocie z Niemiec, gdzie przez 5 miesięcy był leczony po zamachu na jego życie w Rosji z użyciem bojowego środka chemicznego - nowiczok.

"Współczesna Wieża Babel" czyli Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców "Polonicum"

20.01.2021 16:42
Język i kultura idą w parze - zapewniają pracownicy dydaktyczni "Polonicum". Dlatego też w swojej pracy, w kontaktach ze studentami nawet z najodleglejszych zakątków świata, nie ograniczają się tylko do nauki języka polskiego jako takiej. Tutaj jest miejsce na kino, teatr, na literaturę, ale też wspólne imprezy, ogniska czy tańczenie Poloneza. Nawet pandemia koronawirusa nie zakłóciła działalności Centrum, które samodzielnie, jak i we współpracy, między innymi z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej, promuje język polski i polską kulturę na całym świecie.

USA: pierwsze decyzje prezydenta Joe Bidena

21.01.2021 07:24
Stany Zjednoczone ponowienie przystąpiły do porozumienia klimatycznego z Paryża. To jedna z pierwszych decyzji nowego prezydenta USA Joe Bidena. W pierwszym dniu urzędowania Biden podpisał kilkanaście rozporządzeń dotyczących polityki wewnętrznej i zagranicznej.

Posłowie za ustanowieniem roku 2021 Rokiem Grupy Ładosia

21.01.2021 08:14
Sejm chce uhonorować pamięć o Grupie Aleksandra Ładosia - polskich dyplomatach, którzy w latach Holokaustu ratowali Żydów przed niemiecką eksterminacją. Za projektem uchwały ustanawiającej rok 2021 Rokiem Grupy Ładosia opowiedziały się wszystkie kluby poselskie.