X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Krytyczna sytuacja epidemiczna w Indiach. Polska dostarczyła pomoc

07.05.2021 15:32
Do Indii dotarła pomoc humanitarna z Polski. Chodzi o koncentratory tlenu, które mają pomóc w leczeniu chorych na COVID-19. To właśnie Indie są obecnie krajem, w którym panuje najgorsza na świecie sytuacja epidemiczna.
Audio
  • Do Indii dotarła pomoc humanitarna z Polski. To właśnie Indie są obecnie krajem, gdzie panuje najgorsza na świecie sytuacja epidemiczna. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Polska pomoc humanitarna wysłana do Indii
Polska pomoc humanitarna wysłana do Indiigov.pl/web/dyplomacja

Sprzęt medyczny dotarł do Indii na pokładzie samolotu, który wieczorem wystartował z Warszawy.


Posłuchaj
00:42 11064619_1.mp3 Szesnaście unijnych krajów, wśród nich Polska, pospieszyło z pomocą Indiom, zmagającym się z dramatyczną sytuacją epidemiczną. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Potwierdził to w rozmowie z Polskim Radiem wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. - Samolot z polską pomocą humanitarną dotarł do Indii. Przekażemy indyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi 100 sztuk koncentratorów tlenu, które będą wspomagać terapię najciężej chorych na COVID-19 - powiedział Paweł Jabłoński.

O pomoc poprosiły indyjskie władze poprzez ambasadę w Warszawie. Wiceszef polskiej dyplomacji nie wykluczył, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to Polska będzie gotowa udzielić dalszej pomocy Indiom. - Ta sytuacja jest bardzo poważna. Jesteśmy też gotowi, żeby reagować na te potrzeby w przyszłości. Jeśli takie zapotrzebowanie będzie, to z pewnością Indie mogą liczyć na Polskę. Jesteśmy bardzo solidarni z państwami, które się do nas o pomoc zwracają - dodał Paweł Jabłoński.

Koncentratory tlenu to urządzenia, które wspomagają oddychanie osób najciężej chorych na COVID-19. Dwa dni temu zbiórkę na zakup takich właśnie maszyn dla Indii rozpoczęła też Polska Misja Medyczna.

Indie są obecnie najmocniej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie. Minionej doby odnotowano tam największą liczbę zakażeń od początku epidemii. W całym kraju wykryto 414 tysięcy nowych zachorowań, a łączna liczba ofiar to obecnie 234 tysiące. W szpitalach w największych miastach brakuje miejsc dla pacjentów, kończą się też zapasy tlenu. Prócz Polski, pomoc na miejsce wysłały też m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz Unia Europejska.


IAR/dad

ORPEG: z sukcesem przeprowadzono matury polskich uczniów przebywających za granicą

07.05.2021 13:44
Maturzyści uczący się w Liceum Ogólnokształcącym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą egzaminy maturalne mają już za sobą. 

Premiera albumu Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel"

07.05.2021 13:41
7 maja premierę ma album Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel". To wyjątkowe wydawnictwo, prawdopodobnie po raz pierwszy w takim wymiarze i przekroju ukazujące dorobek Polaków mieszkających i tworzących na emigracji, i ich wkład do światowego dziedzictwa kulturowego.

Władze Rosji krytykowane za sankcjonowanie historycznej propagandy

07.05.2021 14:50
Część rosyjskich historyków niezależnych i komentatorów krytykuje Kreml za sankcjonowanie historycznej propagandy. Chodzi między innymi o projekt ustawy, która zakazuje stawiania znaku równości między reżimami: hitlerowskim i sowieckim oraz negowanie decydującej roli Związku Sowieckiego w zwycięstwie nad III Rzeszą. W ocenie części niezależnych historyków, w ten sposób Kreml próbuje tuszować stalinowskie zbrodnie i wybielać wizerunek sowieckiego państwa.