X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzega przed rosyjskim atakiem. Hakerzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie

05.07.2021 08:58
Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzegło przed poważnym atakiem hakerów powiązanych z Rosją wykorzystujących złośliwe oprogramowanie. Chodzi o ransomware blokujące użytkownikom dostęp do ich systemów i danych i żądające zapłaty okupu za jego przywrócenie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Według informacji belgijskich mediów, atak ma charakter międzynarodowy i do tej pory jego ofiarami padło około 200 firm. Ich systemy komputerowe zostały zablokowane i pojawiło się żądanie zapłaty określonej kwoty za odblokowanie.

Media informują, że tego typu ataki są wymierzone przede wszystkim w firmy, rzadziej w administrację rządową, czy osoby prywatne.


Posłuchaj
00:43 hakerzy Płomecka.mp3 Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzega przed rosyjskim atakiem. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Atak rozpoczął się z piątku na sobotę. Od tego czasu zidentyfikowano 200 celów w Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Argentynie, Meksyku i RPA. W Belgii jedną z ofiar ataku jest dostawca IT z siedzibą w Antwerpii. Firma poinformowała w sobotę, że zablokowano jej dane, e-maile oraz około 50 klientów.


IAR/dad

Białoruscy komentatorzy i niezależne media zastanawiają się czy Aleksander Łukaszenka pojedzie na Krym

04.07.2021 12:03
Wcześniej starał się on unikać jednoznacznej aprobaty okupacji półwyspu przez Rosję. Jednak Ukraina przyłączyła się do zachodnich sankcji wobec Bialorusi i to może zmienić jego nastawienie

Zełenski: "Manewry Sea Breeze pokazują, że nie jesteśmy sami w obliczu agresji Rosji"

04.07.2021 17:49
Trwające na południu kraju i na Morzu Czarnym manewry Sea Breeze, to kolejna próba dla ukraińskiej floty "pod względem jej zgodności z najlepszymi flotami świata i sprawdzian jakości jej działań" - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w Odessie.

Polacy we Lwowie uczcili pamięć profesorów zamordowanych przez Niemców

04.07.2021 18:10
Przedstawiciele działających we Lwowie polskich organizacji i pełniący tam misję dyplomaci zebrali się na Wzgórzach Wuleckich, aby uczcić pamięć profesorów zamordowanych przez Niemców