X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sąd w Mińsku skazał Wiktara Babarykę na 14 lat łagru

06.07.2021 10:53
Wiktar Babaryka, który chciał wystartować w wyborach prezydenckich na Białorusi, został skazany na 14 lat pobytu w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Sąd uznał go za winnego machinacji finansowych w okresie gdy był dyrektorem banku.
Audio
  • Białoruś: Wiktar Babaryka skazany na 14 lat lagru. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Wiktar Babaryka
Wiktar Babaryka fot. Oficjalny kanał Wiktora Babaryki w Telegramie

Wiktar Babaryka od ponad roku przebywał w areszcie. Nie przyznał się do winy. Został oskarżony o przyjmowanie łapówek i pranie brudnych pieniędzy.

Proces odbywał się przed Sądem Najwyższym Białorusi. Oznacza to, że wyrok niemal automatycznie jest prawomocny. Wcześniej obrońcy praw człowieka uznali Babarykę za więźnia politycznego.

Wiktar Babaryka wiosną ubiegłego roku ogłosił chęć udziału ww wyborach prezydenckich. Jego popularność szybko rosła. Był uważany za człowieka, który może pokonać urzędującego prezydenta Aleksandra Łukaszenkę Jego zwolennicy zebrali rekordowe dla przedstawiciela opozycji ponad 400 tysięcy podpisów poparcia. Nie został dopuszczony do udziału w wyborach.


IAR/dad

Białoruś: zamknięto punkt korespondencki rozgłośni Euroradio

05.07.2021 11:55
Białoruskie władze odmówiły rejestracji w Mińsku placówki korespondenta międzynarodowej rozgłośni "Euroradio". Decyzja władz miejscowych została opublikowana na oficjalnym prawnym portalu rządowym.

Wołodymyr Zełenski: Nord Stream 2 to zagrożenie i pułapka

05.07.2021 11:58
Gazociąg Nord Stream 2 to energetyczne zagrożenie i pułapka pod względem bezpieczeństwa - ocenił w poniedziałek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Uznał też, że jego kraj powinien otrzymać odpowiedź w sprawie tego, kiedy będzie członkiem UE i NATO.

Imigranci z Białorusi szturmują granice Litwy. "To element wojny hybrydowej"

05.07.2021 13:03
Litewscy pogranicznicy zatrzymali w miniony weekend na granicy z Białorusią 294 nielegalnych imigrantów: 160 w sobotę i 134 w niedzielę. Służba Ochrony Państwowej Litwy poinformowała, że większość migrantów pochodzi z Iraku i poprosiła o azyl.