Redakcja Polska

Białoruś: zamknięto punkt korespondencki rozgłośni Euroradio

05.07.2021 11:55
Białoruskie władze odmówiły rejestracji w Mińsku placówki korespondenta międzynarodowej rozgłośni "Euroradio". Decyzja władz miejscowych została opublikowana na oficjalnym prawnym portalu rządowym.
Audio
  • Białoruskie władze odmówiły rejestracji w Mińsku placówki korespondenta międzynarodowej rozgłośni "Euroradio". Decyzja władz miejscowych została opublikowana na oficjalnym prawnym portalu rządowym. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe Benjamin Clapp/ Shutterstock

Rozgłośnia "Europejskie Radio dla Białorusi" - znana jako "Euroradio" - istnieje od 2005 roku. Została zarejestrowana w Warszawie, ale od 2009 roku miała oficjalną placówkę ze studiem w Mińsku. Do programów byli tam zapraszani niezależni białoruscy politycy, eksperci, działacze społeczni i ludzie kultury.

W sierpniu ubiegłego roku w związku z protestami Białorusinów po wyborach prezydenckich została zablokowana strona internetowa "Euroradia". W październiku dziennikarze rozgłośni, podobnie jak innych mediów, zostali pozbawieni akredytacji białoruskiego MSZ która umożliwiała im legalną pracę.

Rozgłośnię Euroradio, nadająca programy głównie w języku białoruskim, można odbierać w internecie. Wiadomości zamieszczane są tez w mediach społecznościowych.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś opozycja demokratyczna

Zełenski: "Manewry Sea Breeze pokazują, że nie jesteśmy sami w obliczu agresji Rosji"

04.07.2021 17:49
Trwające na południu kraju i na Morzu Czarnym manewry Sea Breeze, to kolejna próba dla ukraińskiej floty "pod względem jej zgodności z najlepszymi flotami świata i sprawdzian jakości jej działań" - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w Odessie.

Polacy we Lwowie uczcili pamięć profesorów zamordowanych przez Niemców

04.07.2021 18:10
Przedstawiciele działających we Lwowie polskich organizacji i pełniący tam misję dyplomaci zebrali się na Wzgórzach Wuleckich, aby uczcić pamięć profesorów zamordowanych przez Niemców

Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzega przed rosyjskim atakiem. Hakerzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie

05.07.2021 08:58
Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzegło przed poważnym atakiem hakerów powiązanych z Rosją wykorzystujących złośliwe oprogramowanie. Chodzi o ransomware blokujące użytkownikom dostęp do ich systemów i danych i żądające zapłaty okupu za jego przywrócenie.