X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Swiatłana Cichanouska rozpoczęła wizytę w USA

19.07.2021 12:29
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska rozpoczęła wizytę w USA, podczas której spotka się między innymi z przedstawicielami Białego Domu i Kongresu. Wczoraj wzięła udział w manifestacji z udziałem białoruskiej diaspory w centrum Waszyngtonu.
Audio
  • Swiatłana Cichanouska rozpoczęła wizytę w USA. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Około 200 osób spotkało się w niedzielę ze Swietłaną Tichonowską na Placu Wolności w Waszyngtonie.
Około 200 osób spotkało się w niedzielę ze Swietłaną Tichonowską na Placu Wolności w Waszyngtonie.https://t.me/tsikhanouskaya/1566

"Niech żyje Białoruś" - skandowało około 200 Białorusinów, którzy przybyli do centrum Waszyngtonu na manifestację z udziałem Swiatłany Cichanouskiej. - Chciałabym podziękować naszym amerykańskim przyjaciołom. Wasze poparcie jest kluczowe - mówiła przywódczyni białoruskiej opozycji, która podczas wizyty w USA spotka się z przedstawicielami rządu i parlamentarzystami z obu partii politycznych.

- Będę podkreślać, że choć deklaracje poparcia są ważne to liczą się nie słowa ale czyny - powiedziała. Dodała, że będzie rozmawiać zarówno o konieczności rozliczenia przez społeczność międzynarodową osób, które popełniają przestępstwa przeciwko narodowi jak i o sankcjach wobec członków reżimu Łukaszenki.

W czwartek 22 lipca Swiatłana Cichanouska weźmie udział wraz z ambasadorami Polski i Litwy w ceremonii złożenia kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, który stoi w Parku Lafayette'a naprzeciwko Białego Domu.


IAR/dad

Polscy archeolodzy w Ameryce Południowej. Sukcesy badań prekolumbijskich

19.07.2021 12:00
Ameryka Południowa należy do chętnie eksplorowanych terenów przez polskich archeologów. O obecności naszych badaczy na tym kontynencie można mówić już od XIX wieku, o czym przypomniał w Polskim Radiu dla Zagranicy, profesor Mariusz Ziółkowski, wybitny archeolog, dyrektor Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Marcin Przydacz: relacje polsko-rosyjskie są trudne i przepełnione szeregiem złych emocji

19.07.2021 11:43
Relacje polsko-rosyjskie są trudne, przepojone szeregiem złych emocji, ale wynikających przede wszystkim z działań Rosji, z agresywnej polityki na wschodzie Europy - uważa wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Jak dodał, należy inaczej patrzeć na władzę na Kremlu, a inaczej na rosyjskie społeczeństwo.