Redakcja Polska

Polscy strażacy i policjanci wrócili z Turcji

16.08.2021 09:20
Polscy strażacy i policjanci wrócili z misji w Turcji, gdzie pomagali w gaszeniu pożarów. Na lotnisku Warszawa-Babice powitali ich zwierzchnicy: komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak i zastępca komendanta głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.
Audio
  • Nadbrygadier Andrzej Bartkowiak powiedział, że jest pełen uznania dla pracy funkcjonariuszy (IAR)
Grupa strażaków i policjantów na pokładzie policyjnego Black Hawka wylądowała na lotnisku w Warszawie.
Grupa strażaków i policjantów na pokładzie policyjnego Black Hawka wylądowała na lotnisku w Warszawie. Źródło: Twitter/@PolskaPolicja

Nadbrygadier Bartkowiak powiedział, że jest pełen uznania dla pracy funkcjonariuszy. Wskazał, że jest to pierwsza tego typu wspólna misja PSP i Policji i PSP.

Podkreślił, że misja została zakończona sukcesem, ponieważ udało się opanować trudną sytuację pożarową w Turcji. - Za to wam dziękuję. Teraz wracajcie do rodzin i odpocznijcie - dodał komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Policyjny Black Hawk, którym wrócili funkcjonariusze, wylądował w Warszawie wczoraj wieczorem. Przyleciało nim czterech policyjnych pilotów, czterech mechaników pokładowych oraz trzech strażaków.

Drogą lądową do kraju wracają także trzej pozostali strażacy. Do Polski mają dotrzeć dziś. Od tygodnia polskie służby pomagały w gaszeniu pożarów w Turcji.

IAR/dad

Mateusz Morawiecki: słowa Jaira Lapida budzą oburzenie każdego uczciwego człowieka

15.08.2021 15:51
- Decyzja Izraela o obniżeniu rangi dyplomatycznej reprezentacji w Warszawie jest bezpodstawna i nieodpowiedzialna, a słowa Jaira Lapida, ministra spraw zagranicznych i premiera-alternata budzą oburzenie każdego uczciwego człowieka - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Obchody Święta Wojska Polskiego na Wileńszczyźnie, uroczystości na cmentarzu na Rossie

15.08.2021 16:43
Obchody Święta Wojska Polskiego na Wileńszczyźnie rozpoczęły się w niedzielę od uroczystości na wileńskim cmentarzu na Rossie przy grobie, w którym spoczywa matka Józefa Piłsudskiego i serce marszałka.