X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Saksonii: potrzebujemy ogrodzeń na granicy. Polska, Litwa i Łotwa powinny otrzymać wszelkie wsparcie

27.10.2021 16:38
- Tylko wtedy, gdy granica zostanie zamknięta i nie będzie można już przemycać ludzi, zjawisko nielegalnej migracji się skończy - powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer, którego cytuje "Sueddeutsche Zeitung".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneRadowitz/Shutterstock

Michael Kretschmer opowiada się za umocnieniem granicy zewnętrznej UE z Białorusią. Jest to jego zdaniem skuteczny środek kontroli napływu uchodźców. - Potrzebujemy ogrodzeń i prawdopodobnie potrzebujemy murów - powiedział w Brukseli. - Nawet jeśli to gorzkie i nie daje pięknych zdjęć - dodał. 

Jak podaje "Sueddeutsche Zeitung", premier Saksonii rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. - Aleksander Łukaszenka prowadzi perfidną grę - powiedział Kretschmer.

- Chciałbym, żeby Unia Europejska była teraz silna i wyprostowała plecy, nie możemy dać się szantażować takiemu dyktatorowi - zaznaczył. - Litwa, Łotwa, a zwłaszcza Polska powinny otrzymać wszelkie potrzebne im wsparcie. Tylko wtedy, gdy granica zostanie zamknięta i nie będzie można już przemycać ludzi, to zjawisko się skończy - stwierdził premier Saksonii.

- Kryzys musi być zwalczany u podstaw - podkreślił Kretschmer. Z jednej strony jest to kwestia rozpoczęcia negocjacji z krajami pochodzenia migrantów. Z drugiej strony należy nałożyć sankcje, na przykład na linie lotnicze, które latają z uchodźcami na Białoruś. Po trzecie, potrzebne są "fizyczne granice", które zostaną zlikwidowane, gdy na Białorusi zapanuje demokracja - wylicza za premierem Saksonii "Sueddeutsche Zeitung".

Wiosną Łukaszenka w odpowiedzi na zachodnie sankcje zadeklarował, że nie będzie już zatrzymywał migrantów w drodze do UE. Od tego czasu wzrasta liczba nielegalnych przekroczeń granicy na zewnętrznych granicach UE z Białorusią oraz - w konsekwencji - na granicy polsko-niemieckiej.

PAP/ho

Zobacz więcej na temat: Białoruś granica Niemcy

Polska Agencja Kosmiczna zawarła porozumienie z NASA. Program Artemis z udziałem Polaków

26.10.2021 11:46
Polska Agencja Kosmiczna podpisała porozumienie z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych, które daje Polsce możliwość udziału w wielostronnych programach NASA dotyczących eksploracji m.in. Księżyca i Marsa.

Niemcy, wbrew PGNiG i kryzysowi energetycznemu, w trzy dni ustalili, że Nord Stream 2 nie jest zagrożeniem

27.10.2021 12:29
Ministerstwo gospodarki i energii Niemiec w trzy dni robocze ustaliło, że Nord Stream 2 nie zagraża bezpieczeństwu dostaw. Jego opinia jest niezbędna w procesie certyfikacji spornego gazociągu przez niemieckiego regulatora Bundesnetzagentur, której przygląda się polskie PGNiG, pomimo argumentów za wykorzystywaniem kryzysu energetycznego przez Gazprom do wymuszenia startu tej magistrali.

Wiceszef MSZ: Polska prowadzi dialog ze wszystkimi liczącymi się frakcjami Bundestagu

27.10.2021 12:46
Najbardziej prawdopodobna przyszła koalicja rządząca w RFN to SPD - Zieloni - FDP. Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że "Polska dyplomacja zbudowała otwarte, ożywione kanały dialogu ze wszystkimi liczącymi się frakcjami w niemieckim Bundestagu".