X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemcy, wbrew PGNiG i kryzysowi energetycznemu, w trzy dni ustalili, że Nord Stream 2 nie jest zagrożeniem

27.10.2021 12:29
Ministerstwo gospodarki i energii Niemiec w trzy dni robocze ustaliło, że Nord Stream 2 nie zagraża bezpieczeństwu dostaw. Jego opinia jest niezbędna w procesie certyfikacji spornego gazociągu przez niemieckiego regulatora Bundesnetzagentur, której przygląda się polskie PGNiG, pomimo argumentów za wykorzystywaniem kryzysu energetycznego przez Gazprom do wymuszenia startu tej magistrali.
Prace instalacyjne przy Nord Stream 2 - zdjęcie ilustracyjne
Prace instalacyjne przy Nord Stream 2 - zdjęcie ilustracyjneShutterstock/eleonimages

Analiza resortu powstała w trzy dni od przekazania uwag przez PGNiG w dniu 20 października. Wynika z niej, że certyfikacja Nord Strema 2 nie zagraża bezpieczeństwu dostaw w Unii Europejskiej oraz Niemczech wbrew opinii PGNiG. Resort przeanalizował w trzy dni wpływ na rynek dając możliwość konsultacji państwom, na które ma oddziaływać nowy gazociąg: Estonii, Włochom, Łotwie, Litwie, Austrii, Polsce, Słowacji, Czechom i Węgrom.

Polskie PGNiG zostało dopuszczone do procesu certyfikacji. O to samo walczą ukraińskie OGTSUA i Naftogaz. Polacy ocenili, że Nord Stream 2 zagraża bezpieczeństwu dostaw. W stanowisku można przeczytać, że istnieją „okoliczności świadczące o tym, że certyfikacja Nord Stream 2 w modelu ITO zwiększa zagrożenie dla bezpieczeństwa dostaw gazu. Wbrew opinii przedstawionej przez Nord Stream 2 AG, gazociąg nie stanowi dodatkowej trasy dostaw gazu do Europy, a ma na celu ominięcie dotychczasowych tras dostaw gazu z kierunku wschodniego tj. przez Polskę i Ukrainę”.

Bundesnetzagentur ma kontynuować proces certyfikacji, którego termin wynosi cztery miesiące od ósmego września 2021 i kończy się ósmego lutego 2022. Resort niemiecki podkreśla, że ta agencja oceni także niezależność operatora Nord Stream 2 AG, która nie była przedmiotem jego analizy. Polacy utrzymują, że certyfikacja tej spółki Gazpromu w roli operatora nie gwarantuje niezależności. Mimo to Rosjanie apelują o jak najszybsze zatwierdzenie Nord Stream 2 do pracy, bo przekonują, że tylko wtedy zwiększą dostawy do Europy dotkniętej kryzysem energetycznym.

Źródło: biznesalert.pl

Wizyta króla Jordanii w Polsce. Spotkania delegacji Abdullaha II i Andrzeja Dudy

26.10.2021 13:25
Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim króla Jordanii Abdullaha II Ibn Al Husseina. Wcześniej odbyła się ceremonia oficjalnego powitania. Odbyły się również rozmowy obu przywódców oraz spotkanie delegacji.

30 lat temu parafowano w Moskwie układ o wycofaniu wojsk radzieckich z Polski

27.10.2021 08:00
Wskutek jego postanowień ostatni żołnierze armii radzieckiej, stacjonującej na naszym terytorium od 1945 roku, opuścili Polskę 17 września 1993 roku. Ich obecność była jednym z przejawów ograniczonej suwerenności kraju.

Prezydent Andrzej Duda: Polska stawia na niskoemisyjne źródła energii, w tym nuklearne

27.10.2021 10:48
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że transformacja w kierunku neutralności klimatycznej jest priorytetem dla polskich władz. Prezydent wziął udział w wirtualnej debacie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ pod hasłem "Delivering Climate Action: for People, Planet & Prosperity" ("Działania na rzecz klimatu: dla ludzi, planety i dobrobytu").