X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

24 migrantów próbowało się siłowo wedrzeć na terytorium Polski

28.12.2021 13:20
W poniedziałek wieczorem około godziny 21 na odcinku ochranianym przez PSG Mielnik grupa 24 obywateli Iraku siłowo próbowała wedrzeć się na terytorium Polski. Kilkaset metrów dalej 4 obywateli Syrii przecięło concertinę - przekazała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.
Audio
  • Rzeczniczka Straży Anna Michalska poinformowała, że udaremniono próby siłowego przekroczenia granicy (IAR)
Święta Bożego Narodzenia na granicy były wyjątkowo spokojne
Święta Bożego Narodzenia na granicy były wyjątkowo spokojneTwitter/MON_GOV_PL

- W stronę funkcjonariuszy i żołnierzy rzucane były kamienie. Zarówno przez cudzoziemców jak i żołnierzy białoruskich - powiedziała Michalska. - Przez concertinę przerzucono kładkę - dodała.

- Cudzoziemcy zostali zatrzymali i odprowadzeni na granicę, żaden z nich nie prosił o azyl - zaznaczyła rzeczniczka.
Do kolejnej próby doszło kilkaset metrów dalej. - 4 Syryjczyków przecięło concertinę. Oni również zostali odprowadzeni na granicę - powiedziała Michalska.

W poniedziałek granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 68 cudzoziemców. Na odcinku chronionym przez placówkę SG w Mielniku grupa 24 osób siłowo forsowała granicę, a na odcinkach PSG w Narewce, Białowieży oraz Czeremsze grupy osób podchodziły pod granicę.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.


IAR/PAP/dad

MSZ: Polska pozostanie solidarna z narodem białoruskim

27.12.2021 14:48
Polska pozostanie solidarna z narodem białoruskim, wraz z nim będzie zabiegać o poszanowanie jego woli dokonania demokratycznych przemian i wraz z nim będzie działać na rzecz rozwoju niepodległego białoruskiego państwa - oświadczyło w poniedziałek polskie MSZ.

Rosja: sąd zaostrzył karę wobec szefa Memoriału. "To zemsta służb"

27.12.2021 15:37
Jurij Dmitrijew, szef karelskiego oddziału stowarzyszenia "Memoriał", ma spędzić w kolonii karnej 15 lat, zamiast 13-tu orzeczonych w ubiegłym roku. Sąd w Pietrozawodzku zaostrzył karę na wniosek prokuratury.