X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Gdzie Polacy najchętniej jeżdżą na ferie? Jeden kierunek deklasuje pozostałe

23.01.2022 13:09
Najczęściej wyszukiwanym w internecie przez Polaków polskim kurortem zimowym jest w tym sezonie Zakopane. Wśród zagranicznych kierunków narciarskich największym zainteresowaniem cieszą się Włochy - wynika z analizy Google Polska.
Narciarze na stoku Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej.
Narciarze na stoku Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej. Fot.: PAP/Grzegorz Momot

Z najnowszej analizy trendów w wyszukiwarce przygotowanej przez Google Polska wynika, że wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc do zimowego wypoczynku, oprócz Zakopanego czy Karpacza, pojawiły się też hasła Białka Tatrzańska, Krynica-Zdrój, Wisła czy Zieleniec. Zestawienie dziesięciu najpopularniejszych polskich miejscowości zimą zamykają Czarna Góra i Tylicz.

Wśród zagranicznych kierunków narciarskich największym zainteresowaniem cieszą się Włochy. "W tym sezonie 41 proc. internautów najczęściej szuka w wyszukiwarce Google ośrodków narciarskich we Włoszech. Trochę mniejszym, choć nadal bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się Austria - 29 proc. i Francja - 13 proc." – powiedział PAP Jacek Bisiński, Travel Consultant w Google Polska.

Z danych eSky.pl wynika, że w tym roku więcej Polaków zdecydowało się na dotarcie do kurortów narciarskich samolotem. Liczba rezerwacji do miast położonych w bliskiej odległości od najpopularniejszych kurortów w wyszukiwarce Google zwiększyła się o 32 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Na podróż lotniczą głównie decydowały się pary bez dzieci, które stanowiły 79 proc.

Gruzja kusi Polaków

Google przeanalizował też hasła związane z feriami zimowymi, które zyskały lub straciły na popularności w tym sezonie. Przykładowo hasło "narty Gruzja" zyskało na popularności o 189 proc. w okresie od listopada 2021 do stycznia 2022 w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. - Wzrost zainteresowania Gruzją jako kierunkiem narciarskim ma również swoje odzwierciedlenie w wyszukiwaniu lotów do tego kraju. W analizowanym okresie wyszukiwania biletów do tej destynacji wzrosły o 194 proc. rok do roku, a najpopularniejszym lotniskiem było Tbilisi - wyjaśnił Antoni Andruszkiewicz, Industry Manager w Google Polska.

Innymi szybko rosnącymi na popularności hasłami są "narty Włochy" (wzrost o 72 proc.), "narty Francja" (wzrost o 57 proc.) oraz "narty Austria" (wzrost o 26 proc.). Mniejszym zainteresowaniem wśród Polaków cieszy się w tym sezonie Szwajcaria. Hasło "narty Szwajcaria" było wyszukiwane rzadziej o 75 proc. Podobny spadek odnotowały hasła "narty Słowacja" (spadek o 23 proc.), "narty Czechy" (spadek o 19 proc.) czy "narty Ukraina" (spadek o 9 proc.).

- Wyszukiwania zimowych destynacji w analizowanym okresie spadły o siedem procent w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią z 2019 roku - dodał Andruszkiewicz i podkreślił, że wyszukiwania zimowe są o około połowę mniejsze niż te letnie.

- Prezentowane dane dotyczą okresu od listopada do pierwszej połowy stycznia, zaś szczyt sezonu narciarskiego przypada na styczeń-luty i jest często skorelowany z feriami zimowymi. Ta proporcja ma jeszcze szansę, zapewne nieznacznie, zmienić się, chociaż zazwyczaj użytkownicy szukają miejsc na zimowy wyjazd z wyprzedzeniem w związku z zakupem biletów oraz rezerwacjami - podsumował.


PAP/dad

Polska przygotowuje się do rosyjskiego natarcia na Ukrainę. Szef BBN: rozważana jest próba okupacji

22.01.2022 15:31
- Próba okupacji całego terytorium przez Rosjan także jest przez nas i naszych sojuszników rozważana - powiedział w sobotę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Dodał, że jest wiele scenariuszów rozwoju sytuacji na Ukrainie.

Na Syberii trwa promocja wspomnień polskiego badacza Benedykta Dybowskiego

22.01.2022 16:41
Na Syberii rozpoczęła się promocja twórczości polskiego badacza Bajkału Benedykta Dybowskiego. Badaniami Polaka zafascynował się profesor z Irkucka Arkadij Kalichman.