X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska przygotowuje się do rosyjskiego natarcia na Ukrainę. Szef BBN: rozważana jest próba okupacji

22.01.2022 15:31
- Próba okupacji całego terytorium przez Rosjan także jest przez nas i naszych sojuszników rozważana - powiedział w sobotę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Dodał, że jest wiele scenariuszów rozwoju sytuacji na Ukrainie.
Szef BBN powiedział, że możliwy jest każdy scenariusz wobec Ukrainy
Szef BBN powiedział, że możliwy jest każdy scenariusz wobec UkrainyKPRP/Krzysztof Sitkowski

Paweł Soloch był pytany w TVN24 m.in. o to, co musi się stać, by prezydent Andrzej Duda uznał, że potrzebna jest rozmowa z przedstawicielami opozycji w formule Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Decyzje podejmują ci, którzy mają dostęp do źródeł informacji. Spotkania z liderami opozycji miałyby cel, aby coś komunikować, albo uzyskać polityczną aprobatę dla jakiś działań. W tej chwili takiej sytuacji nie ma – stwierdził szef BBN.

Możliwe scenariusze

Odnosząc się do scenariuszy rozwoju sytuacji na Ukrainie Paweł Soloch ocenił, że każdy jest realny. - Patrząc na twarde liczby wojsk zgromadzonych wokół Ukrainy wielu ekspertów twierdzi, że to liczba niewystarczająca, by doszło do konfliktu pełnoskalowego. (…) Scenariusza według jakiego następowałyby wypadki nie sposób przewidzieć w stu procentach przed rozpoczęciem działań. (…) Próba okupacji całego terytorium Ukrainy przez Rosjan jest przez nas i naszych sojuszników rozważana - wskazał.

Polscy żołnierze na Ukrainie?

Na pytanie, czy Polska wyśle żołnierzy na Ukrainę, Paweł Soloch odparł, że "nie ma o tym mowy, nie rozważamy tego". - Takie jest stanowisko sojusznicze, takie jest też stanowisko partnerów ukraińskich, którzy proszą o wsparcie, ale deklarują gotowość i wolę samodzielnej obrony, gdyby agresja rosyjska nastąpiła – dodał.

Komentując z kolei kwestię tego, czy Polska wysyła sprzęt wojskowy na Ukrainę, szef BBN odparł, że "wspieramy Ukrainę w kwestiach współpracy wojskowej, a możliwość tego rodzaju wsparcia jest brana pod uwagę". - Nie mogę się podzielić żadną konkretną informacją. Jeżeli decyzja zapadnie, opinia publiczna będzie o tym poinformowana – zaznaczył.

Odnosząc się zaś do piątkowych doniesień dziennika "Times", że Wielka Brytania rozważa wysłanie setek dodatkowych żołnierzy do Polski i państw bałtyckich, aby zwiększyć możliwości odstraszania Rosji powiedział, że "o wsparciu sojuszniczym, przede wszystkim w kontekście rozmieszczenia wojsk amerykańskich mówił prezydent Joe Biden". - My rozmawiamy oczywiście z naszymi sojusznikami. W zależności od rozwoju sytuacji, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, takie wsparcie sojusznicze będzie nam udzielone – zaznaczył Paweł Soloch.


PAP/dad

Prezydencka akcja "Pomoc Polakom na Wschodzie" dotarła na Ukrainę

22.01.2022 13:39
Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta odwiedzają w weekend Ukrainę w ramach "Pomocy Polakom na Wschodzie". Polacy żyjący w okręgu konsularnym w Odessie otrzymają pomoc m.in. w postaci produktów spożywczych czy chemii gospodarczej.

Adam Brokaw: kilka minut przesądziło o piętnastu latach mojego życia

22.01.2022 14:08
„To miała być tylko dziekanka. Koleżanka namówiła mnie abyśmy wyjechali do Wielkiej Brytanii dorobić, podszkolić język. Warunki były bardzo atrakcyjne. Na polskim rynku pracy panował marazm i brak perspektyw rozwojowych. Decyzję podjąłem w trzy minuty. Okazało się, że te kilka minut określiło piętnaście lat mojego życia” - przyznaje Adam Brokaw w rozmowie z Małgorzatą Frydrych.