Polskie Radio
Section05
BBN

Narada w BBN z udziałem prezydenta i premiera. Ukraina może liczyć na dalsze wsparcie Polski

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się narada zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jak wyjaśnił szef BBN Jacek Siewiera, podczas spotkania "omawiane były kwestie pomocy dla Ukrainy, której Polska udzielała i dalej będzie udzielać". - Dla pana prezydenta najważniejszym aspektem oczywiście pozostaje kwestia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda BBN Biuro Bezpieczeństwa Narodowego premier Mateusz Morawiecki bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo wojna na Ukrainie

Narada w BBN z udziałem prezydenta i premiera. Ukraina może liczyć na dalsze wsparcie Polski

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zakończyła się narada zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jak wyjaśnił szef BBN Jacek Siewiera, podczas spotkania "omawiane były kwestie pomocy dla Ukrainy, której Polska udzielała i dalej będzie udzielać". - Dla pana prezydenta najważniejszym aspektem oczywiście pozostaje kwestia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda BBN Biuro Bezpieczeństwa Narodowego premier Mateusz Morawiecki bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo

Szef BBN: ewentualne rozmieszczenie niemieckich systemów Patriot na podstawie postanowienia prezydenta

Szef BBN Jacek Siewiera zaznaczył, że "prezydent Andrzej Duda ma wpływ na to jakie uzbrojenie sojusznicze znajduje się na terytorium RP". - Ewentualne rozmieszenie niemieckich systemów Patriot, wpięcie ich w system dowodzenia i wykorzystanie do ochrony przestrzeni powietrznej odbędzie się na podstawie postanowienia prezydenta - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy POLSKA MON służby i bezpieczeństwo armia Patriot broń BBN Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Koreańskie czołgi i armatohaubice już w drodze do Polski. Pierwsze dotrą we wtorek

Jak poinformowały Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwo Obrony Narodowej, we wtorek w Gdyni prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak wezmą udział w odbiorze pierwszych koreańskich czołgów K2 oraz armatohaubic K9 dla polskich sił zbrojnych. Planowane są wystąpienia prezydenta, szefa MON oraz przedstawiciela strony koreańskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie polityka armia broń Gdynia MON BBN prezydent Andrzej Duda Mariusz Błaszczak

"Naszym obowiązkiem jest wspierać Ukrainę". Szef BBN chce większego zaangażowania państw z Europy Zachodniej

Jacek Siewiera, szef BBN w piątkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" powiedział, że "zależy nam na intensyfikowaniu pomocy dla Ukrainy. Oczekiwanie większego zaangażowania ze strony państw zachodniej Europy jest naturalne". Polska najszybciej rozwija armię w Europie - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie BBN Jacek Siewiera bezpieczeństwo wojsko Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka

Śledztwo ws. wybuchu w Przewodowie. Szef BBN: prezydent nie widzi przeszkód, by włączyli się Ukraińcy

Jak przekazał szef BBN Jacek Siewiera śledztwo w sprawie wybuchu w Przewodowie poprowadzi polska prokuratura. Minister Siewiera przyznał, że "prezydent Andrzej Duda nie widzi przeszkód co do tego, by uczestniczyli w nim ukraińscy obserwatorzy", natomiast jak zaznaczył "to wymaga zgodności z procedurami wymiaru sprawiedliwości i zgodności z procedurami sojuszniczymi i stanowiska naszych sojuszników".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo BBN Jacek Siewiera Andrzej Duda wybuch w Przewodowie

Spotkanie byłych szefów BBN. Zdzisław Wolski: są sprawy, w których powinniśmy działać wspólnie

- Jesteśmy opozycją i oczywiście dostrzegamy olbrzymią liczbę błędów, które popełnia nasz rząd, ale są sprawy, szczególnie w ostatnim okresie, jak atak Rosji na Ukrainę, w których powinniśmy się zjednoczyć i działać wspólnie - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Zdzisław Wolski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka BBN służby i bezpieczeństwo wojna na Ukrainie

Specjalna narada BBN. Wezmą w niej udział wszyscy byli szefowie tej instytucji

Urzędujący od października szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Jacek Siewiera zaprosił dziś na spotkanie byłych szefów BBN. Do warszawskiej siedziby BBN zostali zaproszeni wszyscy byli prezydenccy doradcy ds. bezpieczeństwa - zarówno ci z lewej, jak i z prawej strony sceny politycznej. Zaproszenia na spotkanie dostali wszyscy byli szefowie tej instytucji.
Zobacz więcej na temat:  BBN Jacek Siewiera wojna na Ukrainie bezpieczeństwo POLSKA polityka

Spotkanie wszystkich byłych szefów BBN. Siewiera: prezydentowi zależy na konfrontacji różnych punktów widzenia

- Wszyscy byli szefowie BBN przyjęli zaproszenie na spotkanie, które odbędzie się we wtorek; takie spotkania będą się odbywały regularnie - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera. Jak dodał, wśród tematów rozmowy będzie m.in. sytuacja na granicy z obwodem królewieckim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA BBN bezpieczeństwo Jacek Siewiera służby i bezpieczeństwo