Polskie Radio
Section05
BBN

"Sprawa gen. Kraszewskiego zgodna z przepisami"

PO złożyło w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka. Chodzi o wszczęcie przez SKW postępowania sprawdzającego wobec dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Jarosława Kraszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz wywiad SKW prezydent Andrzej Duda BBN Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA

Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska. "Normalny gest"

Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy potwierdził, że były premier Donald Tusk przyjął zaproszenie do udziału w sobotnich obchodach Święta Niepodległości. Kancelaria Prezydenta przychyliła się do prośby Donalda Tuska o możliwość złożenia wieńca. W Polskim Radiu 24 komentarz Marcina Makowskiego z Do Rzeczy i prof. Kazimierza Kika, politologa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Andrzej Duda Święto Niepodległości 11 listopada Ministerstwo Obrony Narodowej BBN prezydent

"Strategiczny Przegląd Obronny nie wiąże prezydenta"

Strategiczny Przegląd Obronny, to dokument wewnątrzresortowy, niewiążący dla prezydenta Andrzeja Dudy; traktujemy go jako wstęp do dyskusji o rozwoju Sił Zbrojnych RP – powiedział wiceszef BBN Dariusz Gwizdała portalowi Defence24.pl. W niektórych elementach SPO jest ciekawy, bo prezentuje realny obraz sił zbrojnych - mówił też. Dodał, że są wątpliwości co do części rekomendacji.
Zobacz więcej na temat:  wojsko MON BBN prezydent armia