Polskie Radio
Section05
BBN

Spór o ustawę o IPN. Wizyta szefa BBN w Izraelu przełożona

Izraelscy politycy, historycy i intelektualiści apelują do polskiego prezydenta, aby nie podpisywał nowelizacji ustawy o IPN. Izraelczycy poprosili też o przełożenie planowanej na przyszły tydzień wizyty szefa polskiego BBN w Jerozolimie i Tel Awiwie. To rezultat dyplomatycznego sporu między Polską a Izraelem. Powodem jest nowelizacja ustawy o IPN. Polskie władze twierdzą, że ma ona chronić dobre imię kraju, ale Izrael uznaje ją za fałszowanie historii Holokaustu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Paweł Soloch BBN Holokaust

"Sprawa gen. Kraszewskiego zgodna z przepisami"

PO złożyło w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka. Chodzi o wszczęcie przez SKW postępowania sprawdzającego wobec dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Jarosława Kraszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz wywiad SKW prezydent Andrzej Duda BBN Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA

Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska. "Normalny gest"

Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy potwierdził, że były premier Donald Tusk przyjął zaproszenie do udziału w sobotnich obchodach Święta Niepodległości. Kancelaria Prezydenta przychyliła się do prośby Donalda Tuska o możliwość złożenia wieńca. W Polskim Radiu 24 komentarz Marcina Makowskiego z Do Rzeczy i prof. Kazimierza Kika, politologa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Andrzej Duda Święto Niepodległości 11 listopada Ministerstwo Obrony Narodowej BBN prezydent