X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja wpisała Aleksieja Nawalnego na listę terrorystów i ekstremistów

25.01.2022 12:22
Rosyjska służba finansowego monitoringu wpisała Aleksieja Nawalnego na listę terrorystów i ekstremistów. Wcześniej na tej samej liście znaleźli się jego współpracownicy.
Audio
  • Nawalny na liście terrorystów i ekstremistów. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Manifestacja poparcia dla Aleksieja Nawalnego w Moskwie
Manifestacja poparcia dla Aleksieja Nawalnego w MoskwieNickolayV/Shutterstock

Wpisanie na listę terrorystów i ekstremistów prowadzoną przez rosyjskie służby finansowego monitoringu oznacza blokadę kont bankowy, kart płatniczych i uniemożliwienie dokonywania przelewów.

Oprócz przetrzymywanego w kolonii karnej Aleksieja Nawalnego na "czarnej liście" Rosfinmonitoringu znaleźli się już na początku stycznia dwaj jego bliscy współpracownicy - Iwan Żdanow i Leonid Wołkow. Obaj w ubiegłym roku opuścili Rosję w obawie przed aresztowaniem. Jak podało radio Echo Moskwy, na liście terrorystów i ekstremistów jest jeszcze co najmniej 10 innych osób, które współpracują z liderem opozycji.

Latem 2021 roku moskiewski sąd uznał organizacje prowadzone przez Aleksieja Nawalnego za ekstremistyczne i zdelegalizował je. Kilka miesięcy później Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie karne przeciwko opozycjoniście i jego współpracownikom w związku z kierowaniem ekstremistycznymi organizacjami.

Część współpracowników Aleksieja Nawalnego wyjechała z Rosji, obawiając się represji.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Aleksiej Nawalny

Raport Polskiej Akademii Nauk o szczepionce na koronawirusa. "Najlepiej przebadana ze wszystkich"

25.01.2022 09:51
"COVID-19 jest jedną z najlepiej poznanych chorób zakaźnych w historii medycyny, a szczepionka przeciwko tej chorobie jest jedną z najbardziej przebadanych" - napisał zespół ekspertów ds. COVID-19 przy prezesie PAN.

Węgry: odsłonięcie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego

25.01.2022 11:49
Dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Adam Siwek odsłoni w miejscowości Balatonboglar na Węgrzech pomnik upamiętniający rotmistrza Witolda Pileckiego. Monument stanie na placu przed Domem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W uroczystości udział weźmie również ambasador Polski na Węgrzech Jerzy Snopek, który jest inicjatorem budowy pomnika.