X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Samolot z bronią z USA ominął Niemcy - donosi ukraińska prasa

26.01.2022 10:05
W Kijowie wylądował we wtorek samolot z kolejną partią pomocy wojskowej od USA dla ukraińskich sił zbrojnych - poinformowała wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar. Tymczasem jak zauważają ukraińskie media, amerykański samolot z pomocą wojskową po drodze do Kijowa ominął Niemcy. 
Audio
  • Według doniesień ukraińskiej prasy, amerykański samolot z pomocą wojskową po drodze do Kijowa ominął Niemcy. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Rozładunek sprzętu wojskowego, który przyleciał na Ukrainę z USA.
Rozładunek sprzętu wojskowego, który przyleciał na Ukrainę z USA.PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

W ukraińskiej stolicy w ostatnich dniach wylądował trzeci już samolot z uzbrojeniem z USA. Pomoc wojskową drogą lotniczą dostarczyła też Wielka Brytania. "Kolejna dostawa międzynarodowej technicznej pomocy USA dla sił zbrojnych Ukrainy już jest na Ukrainie" - napisała Malar na Facebooku. Jak dodała, pomoc obejmuje nowoczesny sprzęt i amunicję obronnego charakteru.

Posłuchaj
00:41 11521544_1.mp3 Według doniesień ukraińskiej prasy, amerykański samolot z pomocą wojskową po drodze do Kijowa ominął Niemcy. Materiał Pawła Buszki (IAR)

 

"Wzmacniamy zdolności obronne!" - podkreśliła wiceminister. Podziękowała za pomoc władzom USA i zaznaczyła: "Razem jesteśmy silniejsi, a świat bezpieczniejszy".

To kolejna partia pomocy od USA w ramach pakietu wsparcia dla Ukrainy o wartości 200 mln dolarów.

W poniedziałek w telewizji ICTV minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział, że pomoc, jaką otrzymuje jego kraj od międzynarodowych partnerów w obliczu możliwej rosyjskiej inwazji, "zawiera wiele ciekawych rzeczy, o jakich marzono wcześniej".

Niemcy odwrócili się od Ukrainy?

Z kolei Niemcy wciąż sprzeciwiają się dostarczaniu broni Ukrainie, blokują mechanizm sprzedaży broni w ramach NATO, zakazują też przekazywaniu Ukrainie niemieckiego uzbrojenia przez kraje trzecie.

Jak pisze portal Dzerkało Tyżnia, internetowy system flightradar pokazał, że trasa samolotu z USA przebiegała z pominięciem terytorium Niemiec. Amerykański Boeing z pomocą wojskową leciał na Ukrainę nad Danią, a następnie Polską. Jak czytamy - amerykański transportowiec przywiózł rakiety Javelin. W zeszłym tygodniu na Ukrainę, również z pominięciem Niemiec przyleciały brytyjskie samoloty, które przywiozły przeciwpancerne systemy NLAW.

"Koszty rosyjskiej agresji będą ogromne". Zdecydowane słowa szefa NATO po konferencji przywódców

25.01.2022 08:23
Jest zgoda, że kolejna rosyjska inwazja na Ukrainę będzie się wiązała z ogromnymi kosztami - napisał na Twitterze sekretarz generalny NATO.

Media na Ukrainie: stanowisko Berlina z każdym dniem coraz bardziej rozczarowuje Kijów

25.01.2022 12:29
Stanowisko Berlina z każdym dniem coraz bardziej rozczarowuje Kijów - ocenia we wtorek ukraiński portal NV.ua. Niemcy pozostają najbardziej lojalne wobec Rosji spośród krajów G7 - dodaje.

"Foreign Affairs": pełnoskalowe natarcie na Ukrainę najbardziej prawdopodobne

26.01.2022 07:49
Prezydent Rosji Władimir Putin dąży do przekształcenia Ukrainy w państwo upadłe - pisze amerykański magazyn "Foreign Affairs". Trzeba się przygotować na trzy możliwości rosyjskiego ataku na Ukrainę: aneksję lub formalne uznanie niepodległości Donbasu, ograniczoną inwazję na wschód kraju i okupacja tych terenów oraz - zdaniem magazynu najbardziej prawdopodobną - pełnoskalowe natarcie na wielu frontach skupiające się na niszczeniu wojska i infrastruktury.