X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media na Ukrainie: stanowisko Berlina z każdym dniem coraz bardziej rozczarowuje Kijów

25.01.2022 12:29
Stanowisko Berlina z każdym dniem coraz bardziej rozczarowuje Kijów - ocenia we wtorek ukraiński portal NV.ua. Niemcy pozostają najbardziej lojalne wobec Rosji spośród krajów G7 - dodaje.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz
Kanclerz Niemiec Olaf ScholzPAP/EPA/JESCO DENZEL / POOL

Ukraiński portal pisze, że ryzyko wtargnięcia Rosji na Ukrainę stało się "pierwszym poważnym testem" dla nowego rządu Niemiec kierowanego przez Olafa Scholza. Jak dodaje, "stanowisko Berlina z każdym dniem rozczarowuje Kijów coraz bardziej". "Na tle podejmowanych przez Biały Dom prób zjednoczenia wysiłków Zachodu w konfrontacji z Kremlem Berlin pozostaje najbardziej nieustępliwym i lojalnym wobec Moskwy państwem wśród wpływowych krajów G7" - pisze NV.ua. 

Według serwisu w ostatnich tygodniach Niemcy prawie codziennie "stają się źródłem rozczarowujących dla Ukrainy wiadomości, a wiele z nich musi komentować ukraińskie MSZ". "Najświeższy tego przykład" to wypowiedź byłego już dowódcy marynarki wojennej Niemiec Kaya-Achima Schoenbacha, który stwierdził m.in., że Ukraina nigdy nie odzyska Krymu. Odnośnie prezydenta Rosji Władimira Putina powiedział, że to, czego Putin naprawdę chce, to szacunek. 

Słowa Schoenbacha obiegły niemieckie i ukraińskie media oraz wywołały oburzenie na Ukrainie. Po fali krytyki wojskowy odszedł ze stanowiska.

Niemiecka "odrębna droga"

Opinia wiceadmirała to "kolejna ilustracja tego, co w Niemczech nazywa się Sonderweg ("odrębna droga" kraju, w tym w kwestii polityki zagranicznej i stosunków z krajami Europy Wschodniej) - kontynuuje portal. Wypowiedź wywołała "ogromny skandal", a do MSZ w Kijowie wezwano niemiecką ambasador - zaznacza.

Jak pisze NV.ua, szef MSZ Niemiec Annalena Baerbock, kanclerz Scholz i inni przedstawiciele niemieckiego rządu w styczniu 2022 r. niejednokrotnie wygłaszali stanowiska, które przeczą idei USA zakładającej skonsolidowaną odpowiedź Zachodu wobec ultimatów i gróźb Rosji.

Jako przykład takich wypowiedzi przytacza słowa Baerbock o tym, że wątpi w konieczność odłączenia Rosji od systemu SWIFT, czy deklarację Scholza w sprawie tego, że Berlin będzie kontynuował politykę niedostarczania broni Kijowowi.

Przy tym - jak dodaje portal - Berlin blokuje "wszelkie inne zależne od niego możliwości dostawy uzbrojenia na Ukrainę".

Światowe media zauważają też "mnóstwo innych sygnałów, które wskazują na odmowę Berlina stania się częścią aktywnej koalicji zachodnich sił w przeciwstawianiu się zagrożeniom ze strony Rosji" - czytamy.


PAP/dad

"Koszty rosyjskiej agresji będą ogromne". Zdecydowane słowa szefa NATO po konferencji przywódców

25.01.2022 08:23
Jest zgoda, że kolejna rosyjska inwazja na Ukrainę będzie się wiązała z ogromnymi kosztami - napisał na Twitterze sekretarz generalny NATO.

Republikanie chcą przyspieszenia sprzedaży Abramsów do Polski. "To byłby ważny sygnał dla Kremla"

25.01.2022 08:57
Troje republikańskich kongresmenów wezwało Pentagon do szybszego zatwierdzenia sprzedaży Polsce czołgów Abrams. Jak stwierdzono w opublikowanym liście, decyzja w tej sprawie wysłałaby sygnał "zarówno NATO, jak i Kremlowi".

Rosja wpisała Aleksieja Nawalnego na listę terrorystów i ekstremistów

25.01.2022 12:22
Rosyjska służba finansowego monitoringu wpisała Aleksieja Nawalnego na listę terrorystów i ekstremistów. Wcześniej na tej samej liście znaleźli się jego współpracownicy.