X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska przekazała Palestynie szczepionki na Covid-19

21.02.2022 14:42
Polska wysłała do Palestyny 300 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19 - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych.
Transport szczepionek dla Palestyny
Transport szczepionek dla PalestynyFot.: MSZ

MSZ oświadczyło, że Polskę i Palestynę łączą serdeczne relacje. W wydanym komunikacie resortu zauważono, że Palestyna - nieprzerwanie od 2005 roku - jest jednym z głównych partnerów polskiej współpracy rozwojowej. Polskie organizacje pozarządowe oraz przedstawicielstwo Polski w Ramallah, realizują we współpracy z miejscowymi partnerami projekty rozwojowe. W sumie wsparcie ze środków Polskiej pomocy na rzecz Palestyny wyniosło w 2021 roku ponad 5,7 milionów złotych.

Palestyna mierzy się teraz z największym jak do tej pory wzrostem zachorowań w całej pandemii. Przy niespełna pięciomilionowej ludności całego jej terytorium, zaszczepionych pełną dawką jest 32 procent mieszkańców, a dzienna liczba nowych zakażeń przekracza 10 tysięcy.

W ostatnich miesiącach Polska przekazała szczepionki między innymi Kambodży, Wietnamowi, Tajwanowi, Kenii, Ukrainie, Laosowi i Filipinom.


IAR/dad

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w polskiej szkole we Lwowie

21.02.2022 12:51
W Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego sprawdziliśmy jak uczniowie polskiej szkoły nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie pielęgnują język swoich przodków.

FSB oskarża Ukrainę o zniszczenie punktu granicznego w Rosji. Kijów zaprzecza

21.02.2022 12:46
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) oświadczyła w poniedziałek, że wystrzelony z Ukrainy pocisk zniszczył punkt służb granicznych w obwodzie rostowskim na południu Rosji. Nikt nie został poszkodowany. Ukraina zaprzeczyła, by jej siły prowadziły ostrzał.

W Polsce rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia Saber Strike-22

21.02.2022 16:46
Na terenie naszego kraju od dziś szkolić się będą amerykańskie pododdziały z 2. Pułku Kawalerii. Ich trening polega na pokonaniu trasy ponad 900 kilometrów z Niemiec na teren państw bałtyckich z przerwą na szkolenia w rejonie poligonów w Orzyszu i Bemowie Piskim.