X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Caritas Polska przyjmie 2 tysiące dzieci z ukraińskich domów dziecka

02.03.2022 10:03
- Caritas w Polsce przyjmie 2 tys. dzieci z ukraińskich domów dziecka, głównie ze wschodu kraju - poinformował dyr. Caritas Polska ks. dr Marcin Iżycki.
Caritas Polska przyjmie 2 tys. dzieci z ukraińskich domów dziecka
Caritas Polska przyjmie 2 tys. dzieci z ukraińskich domów dzieckaPAP/EPA/ROMAN PILIPEY

- Słyszymy o bombardowaniu Charkowa, Kijowa, Mariupola oraz innych miast. Nasi wschodni sąsiedzi mówią o zbliżającej się wielkimi krokami katastrofie humanitarnej. Najbardziej cierpią cywile, dzieci, matki, osoby starsze. Z tego względu zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na kryzys na Ukrainie i zapewnić schronienie najsłabszym w naszym kraju - powiedział ks. Iżycki.

Poinformował, że "Caritas w Polsce przyjmie 2 tys. dzieci z ukraińskich domów dziecka, głównie ze wschodu kraju". - Pierwsze przejazdy odbędą się już w dniu jutrzejszym, tj. w środę. Do Caritas Diecezji Opolskiej oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przybędzie grupa 300 dzieci - 200 do Opola oraz 100 do Częstochowy - przekazał dyrektor Caritas Polska.

- Przyjmując sieroty do naszych domów, staramy się wprowadzać słowa Chrystusa w czyn - wyjaśnił. Ks. Iżycki powiedział, że dzieci zostaną zakwaterowane w ośrodkach Caritas oraz w ośrodkach męskich i żeńskich zakonów. 

"Buduje mnie postawa moich rodaków"

Dyrektor Caritas Polska podkreślił, że potrzeba, aby niesienie pomocy odbywało się w sposób zorganizowany i profesjonalny, unikając chaosu. - Osobiście, buduje mnie postawa moich rodaków, nas wszystkich, którzy włączamy się w tych dniach w pomoc Ukraińcom. Dziękuję również za współpracę z KPRM. To dzięki wzajemnej kooperacji możemy pomóc tak dużej liczbie dzieci - mówił ks. Iżycki. - Bez działań polskiego rządu byłoby to bardzo trudne - zaznaczył.

Cały czas prowadzona jest zbiórka Caritas Polska "Pomoc dla Ukrainy". - Wystarczy wejść na stronę caritas.pl/ukraina i tam dokonać dobrowolnej wpłaty lub wysyłać charytatywne SMS-y o treści "UKRAINA" pod numer 72052 - poinformował.

- Nasze działania, można ponadto wspierać włączając się w działania wolontariatu. Wystarczy wyszukać lokalną parafię lub oddział diecezjalnej Caritas i tam zapytać o możliwości zaangażowania się - powiedział dyr. Caritas Polska. Dodał, że istnieje możliwość zaangażowania się, np. na granicy, gdzie organizacja postawiła już kilka namiotów nadziei, które funkcjonują dzień i noc.

Podziękowanie za wpłaty dla ogarniętego wojną kraju

Dyrektor Caritas Polska podziękował też za wpłaty na rzecz Ukrainy. - Tylko w niedzielę, kiedy współorganizowaliśmy koncert "Solidarni z Ukrainą" na konta Caritas Polska wpłynęło ok. 3,5 mln zł, które będziemy mogli przekazać na pomoc naszym braciom i siostrom ze Wschodu - poinformował ks. dr Marcin Iżycki.

- Serdeczne Bóg zapłać za okazywane wsparcie, zaangażowanie i modlitwę na rzecz poszkodowanych i walczących o wolność - powiedział.PAP/IAR/dad

Fatalna wpadka agencji propagandowej potwierdza plan Putina

01.03.2022 19:10
„Ukraina wróciła do Rosji” – tekst z tym zdaniem został opublikowany przez państwową rosyjską agencję RIA Nowosti już w sobotę 26 lutego. Depeszę natychmiast usunięto, ale jej kopię wciąż można przeczytać w archiwum internetu.

Kluczowa spółka Nord Stream 2 ogłosiła upadłość

01.03.2022 20:55
Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że spółka, która miała zarządzać gazociągiem Nord Stream 2 szykuje się do upadłości. Decyzja w tej sprawie została już ogłoszona.

"Dobranoc Europo. Gdy śpisz, mali Ukraińcy strzegą twoich snów". Wstrząsający wpis parlamentu

02.03.2022 09:27
"Dobranoc Europo. Gdy śpisz, mali Ukraińcy strzegą twoich snów, stając się żywymi tarczami dla Unii Europejskiej przed rosyjską inwazją" - napisano we wtorek wieczorem na twitterowym profilu ukraińskiej Rady Najwyższej (parlamentu).