X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. Szczerski w ABC News: traktujemy ich jak gości

09.04.2022 09:07
Stały Przedstawiciel Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska musi być przygotowana na kolejną falę uchodźców z Ukrainy. Równocześnie podkreślił, że jako kraj udostępniliśmy ukraińskim uchodźcom cały system państwowy, służbę zdrowia i edukację. - Traktujemy ich jako gości, a nie uchodźców - mówił.
Uchodźcy z Ukrainy są przyjmowani w Polsce od początku rosyjskiej agresji
Uchodźcy z Ukrainy są przyjmowani w Polsce od początku rosyjskiej agresjiPAP/Jakub Kaczmarczyk

Krzysztof Szczerski, ambasador Polski przy ONZ stwierdził, że zwiększony napływ uciekinierów wojennych może być skutkiem brutalnych ataków wojsk rosyjskich na cywilów. W wywiadzie dla stacji ABC News Krzysztof Szczerski podkreślił, że wśród uchodźców są głównie kobiety, dzieci i osoby starsze usiłujące znaleźć schronienie w krajach sąsiadujących z Ukrainą. - Daliśmy im pełen dostęp do państwowego systemu, zarówno do opieki medycznej, jak i systemu edukacji. Traktujemy ich jako gości, a nie uchodźców - mówił Krzysztof Szczerski, odnosząc się do odpowiedzi Polski na kryzys humanitarny wywołany przez wojnę.

Posłuchaj
00:25 Szczerski IAR.mp3 Szczerski: to bardzo trudne chwile, szczególnie dla naszych sąsiadów i tych, którzy uciekają z Ukrainy. by znaleźć schronienie w sąsiednich krajach, jak Polska. Wśród tych 2,5 miliona osób większość to kobiety, dzieci i starsi. Daliśmy im pełen dostęp zarówno do opieki medycznej, jak i edukacji. Traktujemy ich jako gości, a nie uchodźców (IAR)

Jak dodał, wywołanie katastrofy humanitarnej na Ukrainie jest obecnie celową taktyką stosowaną przez Rosję, aby zmusić Ukraińców do poddania się

Potrzebne wsparcie międzynarodowe

Krzysztof Szczerski podkreślił, że choć Polska ponosi koszty przyjęcia uchodźców, to najważniejsze jest obecnie ratowanie życia ludzi. Zaznaczył jednak, że nasz kraj oczekuje pomocy międzynarodowej, ponieważ sam nie poradzi sobie finansowo z napływem uciekinierów wojennych z Ukrainy. - Żaden kraj nie może sam udźwignąć takiego ciężaru i powinien być to międzynarodowy wysiłek - mówił.

Wskazał jednocześnie, że społeczność międzynarodowa powinna zrobić wszystko, by winni okrucieństw dokonywanych na Ukrainie zostali osądzeni i ukarani.


IAR/PAP/dad

Pink Floyd nagrał utwór wspierający Ukrainę. Teledysk zobaczyły już miliony

08.04.2022 17:26
Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych świata, Pink Floyd, nagrał piosenkę "Hey, Hey, Rise Up", dedykowaną Ukrainie walczącej z rosyjską agresją. W utworze zamieszczonym w czwartek na platformie YouTube wykorzystano fragmenty znanej ukraińskiej pieśni patriotycznej.

"Slovostory" - aplikacja, która ułatwi ukraińskim dzieciom naukę języka polskiego

09.04.2022 09:00
Internetowa aplikacja do nauki języka polskiego będzie dostępna za pośrednictwem komputerów i urządzeń mobilnych.

Polskie uczelnie przyjęły na studia 123 ukraińskich uchodźców

09.04.2022 08:12
Od początku inwazji Rosji na Ukrainę polskie uczelnie przyjęły na studia lub na kontynuację studiów 123 studentów - uchodźców z Ukrainy - wynika z danych przekazanych PAP przez resort edukacji i nauki. Zainteresowanie przyjęciem w poczet studentów wyraziło blisko 2 800 osób.