X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Warszawie przejdzie demonstracja wdzięczności dla Polaków. W Przemyślu rusza natomiast Polskie Radio dla Ukrainy

28.05.2022 12:00
"Przyjaciele poznają się na wojnie. Polacy to nasi prawdziwi przyjaciele, którzy codziennie wspólnie z nami walczą!" - napisał w mediach społecznościowych ambasador Andrij Deszczyca.
Audio
  • Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt powiedział, że jest to odpowiedź na postulaty słuchaczy [posłuchaj]
Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca
Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca PAP/Radek Pietruszka

Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca napisał na Twitterze, że w niedzielę w Warszawie odbędzie się demonstracja wdzięczności dla Polaków. Przemarsz społeczności ukraińskiej w Polsce ma wyruszyć spod Sejmu po 17:30 i zakończy się koncertem na Placu Zamkowym. 


"Przyjaciele poznają się na wojnie. Polacy to nasi prawdziwi przyjaciele, którzy codziennie wspólnie z nami walczą!" - napisał w mediach społecznościowych ambasador Andrij Deszczyca.

Polskie Radio natomiast uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim Polskie Radio dla Ukrainy w Przemyślu. W 24 godzinnym programie znajdą się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski: gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności. 

Kierownik sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy Anton Marczyński zwrócił uwagę też na inne kwestie.  Polskie Radio dla Ukrainy udostępnia antenę dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1, transmituje jego audycje oraz emituje specjalne programy sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy. Od początku maja ten program Polskiego Radia jest dostępny w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM.
Uruchomienie specjalnej anteny w języku ukraińskim w kolejnej lokalizacji jest konsekwentnym działaniem Polskiego Radia wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. 

Już 24 lutego Polskie Radio, jako pierwszy nadawca w Polsce uruchomiło specjalne serwisy informacyjne w języku ukraińskim. Obecnie w radiowej Jedynce (na falach długich 225KHz dostępne również na dużych obszarach Ukrainy i prawie całej Europie) emitowane są trzy razy dziennie po godzinie 10:00, 14:00 i 17:00, a w radiowej Trójce o godz. 10:30, g. 14:30 i g. 18:30.

Swoje serwisy w języku ukraińskim nadaje również Polskie Radio Kierowców. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne „Polskie Radio” - do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store.

IAR/ks

Szef ukraińskiej dyplomacji Dymytro Kułeba o rozmowie z Antonym Blinkenem

28.05.2022 08:56
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dymytro Kułeba rozmawiał z Sekretarzem Stanu USA Antonym Blinkenem o wsparciu militarnym dla Ukrainy.

Słowacja zmniejszy swoją zależność od rosyjskiego gazu

28.05.2022 09:34
O umowie na dostawy tego surowca z Norwegii poinformował minister gospodarki. Tymczasem słowacki premier Eduard Heger ogłosił, że gotowy do próbnego uruchomienia jest interkonektor gazowy pomiędzy Polską i Słowacją

Mychajło Podolak: umowy z Rosją nie są warte złamanego grosza

28.05.2022 11:56
Doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego ostrzegł w sobotę, że porozumienia z Federacją Rosyjską "nie są warte złamanego grosza" i że rozpętując wojnę z Ukrainą Rosja pokazała, że jest zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa.