X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef ukraińskiej dyplomacji Dymytro Kułeba o rozmowie z Antonym Blinkenem

28.05.2022 08:56
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dymytro Kułeba rozmawiał z Sekretarzem Stanu USA Antonym Blinkenem o wsparciu militarnym dla Ukrainy.
Audio
  • Okupanci próbują osiągnąć cele, które mieli nadzieję osiągnąć w pierwszych dniach po 24 lutego do stu dni od początku wojny. Dlatego skoncentrowali na Donbasie maksimum artylerii, maksymalne rezerwy. Są zarówno uderzenia rakietowe, jak i lotnictwo. Chronimy naszą ziemię tak, jam nam na to pozwalają nasze zasoby obronne.
Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba
Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba Facebook.com/Dmytro Kuleba

W swoim wpisie na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji podkreślił, że docenia starania amerykańskiej administracji o uzyskanie globalnego poparcia. "Ciężkie uzbrojenie to najważniejsza kwestia i otrzymamy go więcej. Ukraina i USA współpracują ramię w ramię, aby - pomimo blokady wprowadzonej przez Rosjan - utrzymać eksport żywności" - napisał Dymytro Kułeba.

W oficjalnym komunikacie Departament Stanu USA poinformował, że nadal będzie udzielał Ukrainie wsparcia i działał na rzecz wypracowania odpowiedzi na globalne konsekwencje wywołanej przez Kreml wojny. 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym wystąpieniu w mediach społecznościowych dziękował ratownikom medycznym, którym przyszło pracować w tak trudnych momentach wojny z Rosją. "Wykonują swoje obowiązki niezależnie od warunków, w jakich się znajdują. Jestem im wdzięczny za pracę w czasie pandemii i teraz - podczas wojny"- mówił Wołodymyr Zełenski. 

Prezydent Ukrainy potwierdził, że nadal najtrudniejsza sytuacja jeśli chodzi o działania wojenne, jest na Donbasie: "Okupanci próbują osiągnąć cele, które mieli nadzieję osiągnąć w pierwszych dniach po 24 lutego do stu dni od początku wojny. Dlatego skoncentrowali na Donbasie maksimum artylerii, maksymalne rezerwy. Są zarówno uderzenia rakietowe, jak i lotnictwo. Chronimy naszą ziemię tak, jam nam na to pozwalają nasze zasoby obronne. I robimy wszystko, aby tę obronę wzmocnić. Jak okupanci mówią, że Łysyczańsk, Siewierodonieck będą ich, tak się nie stanie. Donbas będzie ukraiński."

Wołodymyr Zełenski dodał, że wciąż szuka jak najszerszego międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy. Przypomniał, że minionego dnia przemawiał do polityków i ekspertów z Indonezji, a także rozmawiał z premierem Włoch. "Mówiłem o zagrożeniach, jakie Rosja stworzyła teraz dla każdego kraju na świecie" - zaznaczył ukraiński prezydent. 

Rosjanie ostrzelali w nocy cerkiew w obwodzie dniepropietrowskim. Do zdarzenia doszło w gminie Zelenodolśk - informują władze regionu. Jak poinformował gubernator obwodu, Mykoła Łukaszuk, w wyniku ostrzału artyleryjskiego nikt nie ucierpiał. Uszkodzone zostały okna świątyni, ogrodzenie i brama. To drugi przypadek ostrzału świątyni przez Rosjan w obwodzie dniepropietrowskim. Wczoraj w tym samym regionie Rosjanie ostrzelali koszary Gwardii Narodowej w stolicy obwodu, Dnieprze.

10 osób zginęło, a 35 zostało rannych w wyniku uderzenia rosyjskiej rakiety Iskander w koszary Gwardii Narodowej w Dnieprze na Ukrainie. Jeden z pocisków trafił do pomieszczenia, w którym znajdowali się żołnierze. Rakietę wypuszczono z obwodu rostowskiego w Rosji.

Szef centrum obrony terytorialnej Dniepru Hennadij Korban powiedział na antenie "Dnipro TV", że ofiar mogło być więcej, ale - zgodnie z rozkazem resortu obrony - w jednym miejscu nie może przebywać więcej niż dwudziestu żołnierzy.

IAR/ks

Szef MSZ w Turcji: Rosję można skutecznie odstraszyć tylko poprzez naszą jedność

27.05.2022 14:39
Współpraca wojskowa i regionalna, zbliżający się szczyt NATO oraz zagrożenie ze strony Rosji były tematami rozmów ministrów spraw zagranicznych Polski, Turcji i Rumunii w Stambule. Zbigniew Rau podczas wizyty podkreślał, że Polska, Rumunia i Turcja wyrażają swoje polityczne, gospodarcze, wojskowe i humanitarne wsparcie dla Ukrainy. 

Pentagon: Rosja straciła w wojnie z Ukrainą 1000 czołgów, 50 śmigłowców i 36 samolotów

27.05.2022 15:32
Rosja stracili w wojnie z Ukrainą co najmniej 1000 czołgów, ponad 50 śmigłowców i 36 samolotów; Rosjanie ponieśli znaczące straty - przekazał zastrzegający sobie anonimowość wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu, cytowany przez Radio Swoboda.

Wojciech Jakóbik: energetyka wojennym orężem Kremla

27.05.2022 16:50
Sektor energetyczny był w minionych latach wykorzystywany do stosowania nacisków ekonomicznych i politycznych. W czasie konfliktu z Ukrainą to także jedna z płaszczyzn działań wojennych.