Redakcja Polska

Rosyjska propaganda uderza w polski Kościół. Jest odpowiedź Episkopatu

23.06.2022 14:24
Rosyjskie służby przygotowują materiały mające pokazać polski Kościół od nie najlepszej strony - powiedział rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak, odnosząc się do informacji Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS, jakoby KEP omawiała kwestię wchłonięcia archidiecezji lwowskiej. - Absurdalność tych informacja jest dosyć oczywista - dodał.
Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP we Lwowie
Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP we Lwowie Fot.: Антон Супруненко - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35993562

Według rzecznika KEP "rosyjskie służby przygotowują pewne materiały, która mają pokazać polski Kościół od nie najlepszej strony".

- Wczoraj pojawiła się informacja Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS, że centralny organ władzy Kościoła katolickiego w Polsce – Konferencja Episkopatu Polski – omawia kwestię wchłonięcia archidiecezji lwowskiej Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie. Absurdalność tych informacja jest dosyć oczywista i trudno nawet to komentować - stwierdził ks. Gęsiak.

Jak zastrzegł, "Kościół także może się stać podmiotem gry politycznej związanej z interesami tej wojny". 

- Dbajmy o interesy tych, którzy są w sposób szczególny tą wojną dotknięci, którzy cierpią: o ludziach, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu, do przymusowej emigracji. Prośmy, żeby Bóg i dobrzy ludzie ich wspierali - dodał.

Zaapelował, by media podawały "tylko i wyłącznie prawdziwe informacje na temat tego konfliktu".


PAP/dad

Wojsko Polskie dostanie więcej zestawów Piorun. Szef MON podpisał umowę

23.06.2022 11:53
Wojsko Polskie dostanie więcej przeciwlotniczych zestawów rakietowych Piorun. Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał dokumenty na podstawie których Mesko dostarczy 3,5 tysiąca pocisków oraz 600 mechanizmów startowych.

Nie tylko pralki i lodówki. Rosjanie rozkradli największą elektrownię słoneczną na Ukrainie

23.06.2022 13:11
"Nie tylko toalety i pralki. Rosjanie zdemontował i okradli też największą na Ukrainie elektrownię słoneczną" - poinformował na Twitterze ukraiński dyplomata Olexander Scherba. Dodał, że chodzi o inwestycję znajdującą się w obwodzie zaporoskim.

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Ojca. "Dziękujemy za trud wychowania"

23.06.2022 13:55
"Dziękujemy za codzienny trud wychowania dzieci. Dziękujemy za opiekę nad nimi i wspieranie ich rozwoju - od maleńkości i dzieciństwa, poprzez stopniowe wzrastanie i zdobywanie wykształcenia, aż po usamodzielnianie się i dorosłość." - napisali w liście z okazji Dnia Ojca prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.