Redakcja Polska

Miedwiediew próbował popełnić samobójstwo? "Znaleziono go z bronią w ręku"

05.07.2022 15:11
Jak podają ukraińskie media, były prezydent Rosji, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew próbował popełnić samobójstwo - donosi portal niezalezna.pl. Polityk miał pozostawić list pożegnalny, a od rychłej śmierci miał go uratować ochroniarz.
Dmitrij Miedwiediew próbował popełnić samobójstwo?
Dmitrij Miedwiediew próbował popełnić samobójstwo?PAP/SPUTNIK POOL

Ukraińska agencja UNIAN, a za nią m.in. białoruscy opozycyjni blogerzy, podają, że Dmitrij Miedwiediew próbował odebrać sobie życie. Pijanego polityka, z bronią w ręku, znalazł ochroniarz i odebrał mu broń - czytamy na stronach portalu niezalezna.pl.

Sprzątaczka odnalazła później pięć wariantów listu pożegnalnego. Miedwiediew napisał m.in., że ma dość bycia kukłą Kremla. Obwinił też Władimira Putina i otoczenie prezydenta Rosji za jego śmierć.

Depresja Miedwiediewa

Eksperci wskazują, informuje portal, że takie zachowanie potwierdza głęboką depresję u Miedwiediewa. Analitycy z kolei przekonują, że taki jest właśnie efekt walki o polityczną schedę po Putinie.

- Cała działalność Miedwiediewa w serwisie społecznościowym Telegram jest próbą wyrwania się z politycznej niepamięci. Ale jest też drugi punkt widzenia na jego posty w sieciach społecznościowych - to wypełnienie zadań postawionych przez Putina, a nie osobista inicjatywa - uważa Ilja Ponomariow, opozycjonista, były deputowany Dumy, który w 2014r. jako jedyny sprzeciwił się aneksji Krymu przez Rosję. 


niezalezna.pl/PR24/dad


Rosja szykuje się do przerwy operacyjnej. Ukraińcy atakują nową bronią z Zachodu

05.07.2022 10:47
Rosja prawdopodobnie szykuje się do przerwy operacyjnej, by zregenerować część wyczerpanych sił – ocenia amerykański Instytut Studiów nad Wojną. Jak zaznacza ISW w analizie, Ukraińcy coraz częściej atakują tymczasem rosyjską infrastrukturę wojskową głęboko za linią frontu dzięki nowej broni z Zachodu.

Zrównano z ziemią kwaterę AK w Mikuliszkach na Grodzieńszczyźnie

05.07.2022 12:24
W Mikuliszkach w obwodzie grodzieńskim na Białorusi zrównana z ziemią została kwatera żołnierzy AK, poległych w 1944 roku - podał portal polonijnego "Głosu znad Niemna". Nie pozostał żaden z 22 krzyży stojących w tym miejscu pamięci.

Swiatłana Cichanouska: zamykanie polskich szkół jest zemstą za wsparcie demokratycznej Białorusi

05.07.2022 14:00
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska powiedziała, że zamykanie polskich szkół na Grodzieńszczyznie jest zemstą za wspieranie przez Polskę demokratycznej Białorusi. W Biurze Fundacji "Białoruski Dom" odbyło się spotkanie dotyczące reżimu Łukaszenki oraz agresji Rosji na Ukrainę.