Polskie Radio
Section05
dimitrij miedwiediew

FELIETON Tusk, Miedwiediew i litera "Z". Felieton Miłosza Manasterskiego

Bankructwo prorosyjskiej polityki Niemiec ciągnie ze sobą na dno Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. Jednocześnie agresywne wypowiedzi rosyjskich polityków potwierdzają wagę patriotycznych motywów działań partii Jarosława Kaczyńskiego - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  miłosz manasterski Donald Tusk dimitrij miedwiediew polityka Rosja Platforma Obywatelska POLSKA

Politolog: Niemcy są kluczowym partnerem Władimira Putina

Nową przewodniczącą rządzącej w Niemczech Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej została Annegret Kramp-Karrenbauer, która na tym stanowisku zastąpiła Angelę Merkel. W którą stronę będzie zmierzać niemiecka polityka? Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił politolog i historyk prof. Bogdan Musiał.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Rosja Nord Stream 2 Władimir Putin dimitrij miedwiediew ŚWIAT Angela Merkel Annegret Kramp-Karrenbauer CDU polityka

Imperium Dmitrija Miedwiediewa

Pałac z XVIII wieku w Petersburgu, liczne rezydencje, winnice i wiejskie osiedla. Premier i były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zbudował własne imperium. Sprawę ujawniła „Fundacja Walki z Korupcją” opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Podkreślono, że Miedwiediew nie mógł na to wszystko legalnie zarobić. W jaki sposób doniesienia te wpłyną na polityczną przyszłość bliskiego współpracownika Władimira Putina?
Zobacz więcej na temat:  Rosja dimitrij miedwiediew Aleksiej Nawalny Władimir Putin Maciej Jastrzębski