Redakcja Polska

Prorosyjski polityk aresztowany w Rydze

01.08.2022 12:02
Łotewska Państwowa Służba Bezpieczeństwa zatrzymała w Rydze polityka Rusłana Pankratowa - podał na swoim profilu w serwisie Telegram łotewski działacz opozycyjny Degi Karajew. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Thomas Andre Fure

Wcześniej Rusłan Pankratow był zastępcą mera gminy Ryga z partii „Zgoda”, kierował organizacją publiczną "Zwróć Nasze miona".

- W ostatnich miesiącach Pankratow przebywał poza Łotwą, obawiając się, że padnie ofiarą represji wobec opozycyjnych działaczy rosyjskich - podał Degi Karaev.

Resort obrony Turcji: pierwszy statek z ukraińskim zbożem wypłynął z Odessy do Libanu

01.08.2022 09:23
Pierwszy statek z ukraińskim zbożem wypłynął w poniedziałek rano z portu w Odessie na mocy umowy o wznowieniu eksportu zablokowanego przez inwazję Rosji; statek kieruje się do Libanu – podała agencja AP, powołując się na ministerstwo obrony Turcji, która pośredniczyła w porozumieniu.

Niespokojnie na granicy Serbii i Kosowa. Polskie MSZ apeluje do turystów o ostrożność

01.08.2022 10:51
Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w Polsat News odniósł się sytuacji na granicy Serbii i Kosowa. - Dziś doradzamy przede wszystkim zachowanie szczególnej, nadzwyczajnej ostrożności wszystkim osobom, które mogą być w tym rejonie - apelował wiceminister. Dodał też, że na razie wciąż nie doszło tam do żadnych działań zbrojnych.

78 lat temu w Warszawie wybuchło powstanie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie

01.08.2022 11:17
78 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.