Redakcja Polska

Stanisław Żaryn pełnomocnikiem rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP

10.09.2022 08:59
Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek Stanisława Żaryna na funkcję Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera. Jednocześnie wyznaczył go na pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
Stanisław Żaryn
Stanisław ŻarynFORUM/Andrzej Hulimka

- Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał z dniem 9 września Stanisława Żaryna na funkcję Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera. Jednocześnie wyznaczył go na Pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, o którym mowa w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2022 roku - przekazał rzecznik rządu.

Stanisław Żaryn do tej pory pełnił w KPRM stanowisko Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego obsługującego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Jednocześnie pełnił funkcję rzecznika prasowego Ministra Koordynatora.


PAP/dad

Polska może kupować prąd z Ukrainy. Energię ma dostarczać elektrownia Chmielnicki

09.09.2022 16:34
Polska może kupować prąd z Ukrainy - poinformował w Kijowie premier Mateusz Morawiecki. Po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji prasowej, że energia elektryczna byłaby Polsce sprzedawana z elektrowni Chmielnicki.

Mateusz Morawiecki w Kijowie wzywa Komisję Europejską do przekazania Ukrainie 9 mld euro

09.09.2022 17:53
Polska razem z sojusznikami wzywa Komisję Europejską do jak najszybszego przekazania Ukrainie ze strony Unii Europejskiej tego, co obiecaliśmy w czerwcu, czyli 9 mld euro - powiedział w piątek w Kijowie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu jest z wizytą w stolicy Ukrainy, gdzie spotkał się z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim. Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu z ukraińskim przywódcą, że życzy Ukrainie dalszej skutecznej ofensywy.