Redakcja Polska

W Niemczech kierowca został ukarany grzywną w wysokości 4000 euro za literę „Z” na swoim samochodzie

26.10.2022 13:22
Sąd w Hamburgu w Niemczech ukarał 62-letniego mężczyznę grzywną w wysokości czterech tysięcy euro za rosyjską propagandową naklejkę armii inwazyjnej „Z” na szybie samochodu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Według aktu oskarżenia, w marcu, około miesiąc po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, mężczyzna przymocował białą kartkę papieru A4 z niebieską literą „Z” do tylnej szyby swojego samochodu i przejechał nim przez Hamburg.

Prokurator ustalił, że w ten sposób mężczyzna chciał wyrazić swoje poparcie dla rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Sąd nałożył grzywnę w wysokości 80 stawek dziennych 50 euro. Początkowo bez rozprawy publicznej nałożono jedynie grzywnę w wysokości 60 stawek dziennych. Jednak odkąd mężczyzna złożył apelację, odbył się sąd publiczny, który ukarał go grzywną w wysokości 4000 euro.

 Wyrok nie wszedł jeszcze w życie, ponieważ przysługuje od niego apelacja.


Źródło: hromadske.radio/ho

Ukraińcy zachwyceni. Brytyjska telewizja o polskich Krabach

26.10.2022 08:15
Nie brakuje opinii, że polskie armatohaubice Krab spisują się na Ukrainie o wiele lepiej niż niemieckie Panzerhaubitze 2000. Teraz telewizja Sky News opublikowała materiał o bitwie o Bachmut. Na końcu reportażu znalazł się obszerny fragment o polskich Krabach, bez których, jak słyszymy, „trudno byłoby odeprzeć ataki Rosjan”.

Nowy brytyjski premier do prezydenta Ukrainy: poparcie tak mocne jak dotąd

26.10.2022 09:59
Deklaracja - według Downing Street - miała paść podczas rozmowy telefonicznej nowego brytyjskiego premiera z prezydentem naszych wschodnich sąsiadów, Wołodymyrem Zełenskim.

Unia Europejska coraz bliżej uzgodnienia korytarza cenowego na gaz

26.10.2022 10:17
Wprawdzie wczorajsze spotkanie ministrów do spraw energii państw członkowskich w Luksemburgu nie przyniosło porozumienia, ale na stole jest już propozycja regulacji przygotowana przez Komisję Europejską.