Redakcja Polska

Resort obrony wyśle szpital polowy z personelem do Turcji

08.02.2023 12:30
Polska wyśle do Turcji szpital polowy wraz z załogą. Zgodnie z decyzją kierownictwa ministerstwa obrony narodowej, w rejon zniszczony trzęsieniem ziemi poleci ponad 50 osób - lekarzy i ratowników medycznych.
Trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera wstrząsnęło w poniedziałek wczesnym rankiem obszarem na pograniczu Turcji i Syrii
Trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera wstrząsnęło w poniedziałek wczesnym rankiem obszarem na pograniczu Turcji i SyriiPAP/EPA/SEDAT SUNA

Do Turcji zostanie wysłany szpital modułowy z Wrocławia. Dzięki kontenerowej konstrukcji taki szpital można postawić w każdym terenie, bez względu na istniejącą w danym miejscu infrastrukturę lub jej brak.

Polskie wojsko nabyło doświadczenia w budowie szpitali modułowych między innymi w trakcie misji bojowych w Iraku i Afganistanie.


IAR/dad

USA sprzedadzą Polsce HIMARS-y. Mariusz Błaszczak: wielkie wzmocnienie artylerii coraz bliżej

08.02.2023 09:17
"Wielkie wzmocnienie polskiej artylerii coraz bliżej. Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce prawie 500 wyrzutni HIMARS" - napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Polscy ratownicy wydostali spod gruzów w Turcji 10 osób. Rozpoczęli działania w kolejnych strefach

08.02.2023 10:15
Polscy strażacy pracujący w Turcji wydobyli do tej pory spod gruzów dziesięć osób. Od wtorku w Besni trwa akcja polskiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR.

"Będziemy z Ukrainą tak długo, jak będzie to konieczne". Orędzie Bidena w Kongresie

08.02.2023 07:00
Prezydent USA Joe Biden zadeklarował, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne. Podczas dorocznego orędzia o stanie państwa amerykański przywódca USA powiedział, że wspierając Ukrainę, USA i ich sojusznicy stają w obronie takich wartości jak suwerenność i demokracja.