Redakcja Polska

Rozpoczęła się szósta edycja akcji "Paczka dla Powstańca"

17.12.2023 16:50
Pierwsze paczki z upominkami i życzeniami świątecznymi trafiły już do powstańców warszawskich. W całej Polsce rozpoczęła się szósta odsłona świątecznej akcji "Paczka dla Powstańca".
Audio
  • Jak podkreśla Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, najważniejsze w akcji jest jednak spotkanie i rozmowa wolontariuszy z powstańcami warszawskimi [połuchaj]
Zdjęcie ilustrujące akcję
Zdjęcie ilustrujące akcjęorganizator akcji

Powstańcy otrzymują paczkę ze słodyczami oraz typowo świątecznymi artykułami żywnościowymi. Jak podkreśla Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, najważniejsze w akcji jest jednak spotkanie i rozmowa wolontariuszy z powstańcami warszawskimi. 

W akcję co roku zaangażowanych jest kilkuset wolontariuszy, którzy pakują paczki, rozwożą je po całej Polsce oraz dostarczają je do powstańców. Jeden z wolontariuszy Adam Żychliński mówi, że powstańcy bardzo cieszą się z odwiedzin oraz ze świątecznych upominków. 

W tym roku w całej Polsce świąteczna paczka trafi do 400 powstańców warszawskich.

IAR/ks

Akcja "Paka dla Rodaka". Do Polaków w regionie Żytomierza na Ukrainie trafią świąteczne paczki

16.12.2023 10:13
Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia z Płocka do Polaków w regionie Żytomierza na Ukrainie trafi kilkaset paczek z artykułami spożywczymi oraz ze słodyczami i zabawkami. Transport z darami w ramach akcji "Paka dla Rodaka" wyjechał w piątek.

Bożonarodzeniowe spotkanie dawnych opozycjonistów i kombatantów oraz szefa Urzędu ds. Kombatantów

16.12.2023 14:54
Szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk spotkał się z Działaczami Opozycji Antykomunistycznej i Osobami Represjonowanymi z powodów politycznych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do Warszawy przyjechali przedstawiciele opozycji antykomunistycznej z całego kraju.

Na Ukrainę dotarły kolejne dary z Polski. Wśród nich pies wykrywający miny

16.12.2023 19:20
Pies wykrywający miny został dostarczony przez polskich wolontariuszy na Ukrainę. Zwierzę będzie pomagać rozminowywać niebezpieczny teren w Donbasie. Polacy przywieźli miejscowej ludności i mundurowym również kolejną partię wsparcia medycznego.

Para prezydencka po raz dziewiąty wsparła Szlachetną Paczkę

17.12.2023 08:45
W tym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przygotowali upominki dla potrzebującej rodziny, w której samotna, chora matka wychowuje syna z niepełnosprawnością intelektualną.