Redakcja Polska

Przez Polskę kamperem. Czeska Telewizja zachęca do podróżowania nad Wisłą

20.04.2024 16:52
Podróż przez Polskę kamperem - to propozycja czeskiej telewizji publicznej, która rozpoczęła emisję nowego programu. Prowadzi go żyjący i pracujący w Czechach polski ksiądz Zbigniew Czendlik. W pierwszym odcinku przedstawił widzom Podkarpacie.
Polska jest dla Czechów coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym
Polska jest dla Czechów coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznymDziajda/shutterstock

Zbigniew Czendlik wyruszył w podróż znad Jeziora Myczkowskiego. Dotarł do Sanoka, gdzie trafił na ślady dobrego wojaka Szwejka, i gdzie spróbował regionalnej kuchni. Odwiedził też Muzeum Budownictwa Ludowego. Pierwszy etap jego podróży kamperem po Polsce zakończyła wizyta w Łańcucie.

Program został przygotowany we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Czescy widzowie zobaczą w nim jeszcze między innymi Lubelszczyznę, Mazowsze, Śląsk, Pomorze oraz takie miasta jak Warszawa, Toruń i Kraków.

Polska jest dla Czechów coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. W zeszłym roku z bazy noclegowej w Polsce skorzystało 350 tysięcy turystów z Czech - o ponad połowę więcej niż rok wcześniej.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: turystyka Czechy kamper

Historyczne polskie czołgi w wirtualnym świecie "World of Tanks"

20.04.2024 12:00
Popularna - także wśród polskich graczy - gra sieciowa opiera się na potyczkach maszyn pancernych. Część z nich oparto na projektach polskich konstruktorów.

Polscy studenci zostali wicemistrzami świata w negocjacjach

20.04.2024 13:04
Studenci Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Głównej Handlowej zostali wicemistrzami świata w negocjacjach. Pierwszy raz od dekady drużyna z Polski znalazła się na podium mistrzostw w tej dziedzinie.

Szkoła polska na Węgrzech ma 20 lat. Jest unikatem w skali Europy

20.04.2024 14:22
Uzupełniająca szkoła polska i przedszkole na Węgrzech obchodzą dwudzieste urodziny. Unikatowy w europejskiej i światowej skali system edukacyjny jest w całości finansowany z węgierskiego budżetu.