Redakcja Polska

Ukraińskie drony zaatakowały rosyjską bazę wojskową. Zniszczono bojowe samoloty

15.06.2024 11:33
Ukraińskie drony zaatakowały w nocy rosyjską bazę lotniczą Morozowsk. Poinformował o tym szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, Kyryło Budanow.
Zdjęcia satelitarne lotniska przed i po ataku ukraińskich dronów
Zdjęcia satelitarne lotniska przed i po ataku ukraińskich dronówŹródło: x.com/Nexta_TV

Trwa ustalanie skutków ataku, w którym uczestniczyło przeszło 70 dronów typu Dragon і Splash. Ukraińskie media publikują zdjęcia satelitarne, na których widać zniszczone hangary. W bazie stacjonują między innymi samoloty myśliwsko-bombowe Su-34.

Był to drugi duży ukraiński atak na bazę Morozowsk w ostatnich dwóch miesiącach. Kyryło Budanow zapowiedział kolejne ataki.

Rosyjskie ministerstwo obrony podało, że w nocy zniszczono nad terytorium Rosji i Krymu 87 ukraińskich dronów.


IAR/dad

Polskie wojska cybernetyczne otrzymały swój sztandar. "Są tak samo ważne, jak czołgi"

14.06.2024 13:42
Dowództwo Komponentu Wojsk Ochrony Cyberprzestrzeni z wojskowym sztandarem. Został wręczony podczas uroczystości na placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie.

Ukraina w obliczu problemów z dostawami prądu. Zimą może być dostępny jedynie kilka godzin na dobę

14.06.2024 14:11
Zimą w ukraińskich domach prąd dostępny może być jedynie kilka godzin na dobę - zapowiada ukraiński dostawca energii elektrycznej. Ukraiński system generowania i przesyłu prądu boryka się z głębokim kryzysem, spowodowanym rosyjskimi atakami.

USA przeniosą PATRIOT-y na Ukrainę? Szef MON: obecność baterii w Polsce potwierdzona

14.06.2024 16:00
Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w piątek w siedzibie NATO w Brukseli, że obecność amerykańskich baterii Patriot w Polsce została potwierdzona. Dodał, że polskie Patrioty nie wyjadą na Ukrainę. Poinformował również, że polska armia liczy już ponad 200 tys. żołnierzy.