X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Władysław Kosiniak-Kamysz

Miłosz Motyka: młodzi są promowani w PSL

- Wchodząc do polityki słyszałem uwagi "nie dadzą ci głosu, nie będą promowali". Okazało się zupełnie inaczej, jako Polskie Stronnictwo Ludowe mamy najmłodsze kierownictwo spośród wszystkich partii politycznych. Młodzi są promowani, sprawdzają się w boju. Starsi działacze widzą, że odmłodzenie formacji daje efekt – mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Motyka, szef Forum Młodych Ludowców, organizacji młodzieżowej PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

Paweł Krulikowski: kampania wyborcza przyśpiesza

- Kampania wyborcza, mimo że jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła, przyspiesza. Grzegorz Schetyna chce narzucić narrację, odbija się jednak od solidnej kontry Jarosława Kaczyńskiego. Od teraz prawdopodobnie będzie coraz ciekawej – komentował w Polskim Radiu 24 obrady Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej Paweł Krulikowski, politolog i publicysta. O programie wyborczym PO mówił także prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Biedroń Sojusz Lewicy Demokratycznej Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe

Piotr Semka: "szóstka Schetyny" to taki koncert życzeń

- "Szóstka Schetyny" to taki koncert życzeń. To poza tym kopiowanie hasła PiS: "piątka Kaczyńskiego" czy "piątka Morawieckiego". Dziwie się, że w Platformie Obywatelskiej nie wymyślili czegoś własnego - komentował w PR24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Semka Robert Biedroń Sojusz Lewicy Demokratycznej Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe

PSL próbuje podbić swoją pozycję negocjacyjną?

– Sklejenie Polskiego Stronnictwa Ludowego z agresywną lewacką Koalicją Europejską spowodowało, że ludowcy musieli coś zrobić – powiedział Aleksander Wierzejski z "Poland Daily". – Wydaje mi się, że najpóźniej po weekendzie usłyszymy jednak, że Platforma Obywatelska dogadała się z PSL i razem pójdą do wyborów – ocenił Dariusz Grzędziński z "Faktu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe wybory w Polsce wybory parlamentarne Władysław Kosiniak-Kamysz koalicja obywatelska

PSL nie pójdzie do wyborów z PO. "Budujemy Koalicję Polską"

- Budujemy Koalicję Polską - oświadczył w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według ludowców tylko dwa bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS w wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy Obywatelskiej chęci do budowy bloku centrowego - podkreślił Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Platforma Obywatelska Władysław Kosiniak-Kamysz polityka wybory parlamentarne Koalicja Europejska

Koalicja PO-PSL? Zaporowe warunki, pat w negocjacjach

Koalicyjne negocjacje między Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym idą źle i nie przybliżają partii do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych - wynika z rozmów Polskiej Agencji Prasowej z politykami PO. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał postawić zaporowe warunki, a jego żądania nie odpowiadają aktualnej pozycji PSL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska PSL wybory parlamentarne Władysław Kosiniak-Kamysz

Piotr Semka: lewica znalazła się w sytuacji paraliżu

- Polskiemu Stronnictwu Ludowemu przechyły w lewo nie przeszkadzały, dopóki nie odczuli jego skutków, gdy wahadło opinii publicznej przesunęło się w prawo. Wtedy zaczęli sobie przypominać, co to znaczy chadeckość - komentował w PR24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Semka Robert Biedroń Sojusz Lewicy Demokratycznej Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe

Lider PSL: karta LGBT błędem Rafała Trzaskowskiego

W opinii lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski "popełnił błąd", podpisując kartę LGBT. - Jeżeli PSL stawia określone warunki, to znaczy, że będzie miało siłę, tak jak miało w koalicji PO-PSL, zatrzymywać niebezpieczne lewicowe skręty Platformy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Koalicja Europejska Platforma Obywatelska polityka Rafał Trzaskowski LGBT

Władysław Bartoszewski: PO jest w stanie się z nami dogadać

Po kilku tygodniach politycznych targów Polskie Stronnictwo Ludowe zadecydowało, że może przystąpić do koalicji z PO, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie w niej partii lewicowych. Tym zaproponowano start pod własnym szyldem. - Wychodzi nam jasno z badań, że jeżeli pójdziemy do jesiennych wyborów jednym, dużym blokiem, to wynik będzie taki, jak w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - mówił w audycji "Gość Polskiego Radia 24" Władysław Teofil Bartoszewski, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory parlamentarne PSL SLD Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz

W. Kosiniak-Kamysz: nie wyobrażam sobie koalicji z lewicą

- Szanujemy poglądy partii Razem, Wiosny, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ich liderów, ich członków. Podchodzimy do nich z szacunkiem i to nas różni od radykałów z prawej strony, ale ja nie wyobrażam sobie, żebyśmy do parlamentu polskiego mogli wspólnie startować z jednej listy wyborczej z lewicą - powiedział szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz PSL lewica i demokraci

Nasz prezydent, wasz premier. Rysuje się koalicja PO-PSL

Sojusz Platformy z PSL i osobno blok lewicowy - to scenariusz, który zaczyna się rysować jako prawdopodobny na jesienne wybory.  - Konsekwencją strategicznego aliansu PO-PSL byłoby odrzucenie lewicy, która byłaby skazana na utworzenie własnego bloku - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PSL wybory parlamentarne Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz

Sondaż: M. Morawiecki na czele, ból głowy G. Schetyny

Na pytanie, kto powinien zostać szefem rządu po jesiennych wyborach, aż 38,5 proc. respodentów wskazało obecnego premiera. Na drugim miejscu Władysław Kosiniak-Kamysz, który otrzymał 6,6 proc. Ostatnie miejsce na podium zajął G. Schetyna z zaledwie 4,2 proc., natomiast 35,6 proc. badanych nie wiedziało, kogo wskazać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce sondaż Mateusz Morawiecki Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna