Redakcja Polska

Polska i Litwa pełnią wiodącą rolę w przygotowaniu tego co czeka świat po wojnie na Ukrainie

06.05.2022 15:30
"Odpowiedzialność za zbrodnie popełnione na Ukrainie: jakie są opcje wymiaru sprawiedliwości?" to tytuł konferencji, która odbyła się w Wilnie.
Audio
  • Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zwraca uwagę, że Polska i Litwa w Unii Europejskiej pełnią wiodącą rolę w przygotowywaniu tego co czeka świat po wojnie na Ukrainie [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneMoskalenko Yuliya/shutterstock.com

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zwraca uwagę, że Polska i Litwa w Unii Europejskiej pełnią wiodącą rolę w przygotowywaniu tego co czeka świat po wojnie na Ukrainie. 

Sebastian Kaleta zwraca uwagę, że państwa, które przystąpią do tego zespołu będą mogły dostarczać szereg ważnych danych prokuraturze na Ukrainie, takich jak dane wywiadowcze, zdjęcia satelitarne czy analizy. Z kolei litewska minister sprawiedliwości Ewelina Dobrowolska w rozmowie z Polskim Radiem zwraca uwagę, że podczas konferencji rozważane są dodatkowe opcje związane z wymierzeniem sprawiedliwości wobec rosyjskich zbrodniarzy.  

Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze dołączył do wspólnego zespołu śledczego Ukrainy, Polski i Litwy w sprawie napaści Rosji na Ukrainę.

IAR/ks

Piotr Gliński w ONZ: Polska nie przestanie dostarczać pomocy Ukrainie

06.05.2022 07:34
Podczas wystąpienia na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku wicepremier podkreślił, że dotyczy to również przekazywania pomocy płynącej z innych krajów, z organizacji takich jak ONZ

Rosyjska propaganda prowadzi wielowymiarowe działania wymierzone w Polskę

06.05.2022 11:25
Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych informuje, że w ramach kampanii dezinformacyjnej Kreml szerzy kłamstwa i sugeruje, że rząd RP ma agresywne plany wobec Ukrainy, a nawet przygotowuje atak na jej terytorium.

MSZ podsumowuje polskie działania dyplomatyczne w związku z agresją na Ukrainę

06.05.2022 15:38
Kampania billboardowa finansowana przez Polskę pod hasłem "Stop Russia now!" dotarła do Aten - informuje wiceszef dyplomacji Paweł Jabłoński