Redakcja Polska

"Wojna zapuka także do drzwi Niemców". Ostre słowa braci Kliczko w niemieckiej prasie

13.06.2022 11:07
Putin nie zatrzyma się na Kijowie i granicy z Polską, "pójdzie tak daleko, jak mu na to pozwolimy" - mówi w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" mer Kijowa Witalij Kliczko. Jego brat Wołodymyr ostrzega, że "wojna zapuka także do drzwi (...) Niemców".
Bracia Kliczko dla Bilda: wojna zapuka także do drzwi Niemców
Bracia Kliczko dla "Bilda": wojna zapuka także do drzwi NiemcówFacebook/Віталій Кличко

Pytany, czy jego zdaniem rosyjski prezydent spróbuje ponownie zaatakować Kijów, Witalij Kliczko podkreśla, że "Kijów był i pozostaje celem" Rosji, ale nie wyznacza on końca terytorialnych ambicji tego kraju.

"Putin sam twierdzi, że rości sobie prawo do całego byłego terytorium Rosji. Będzie maszerował dalej. Jego zainteresowanie nie kończy się na Kijowie i granicy z Polską. Jestem głęboko przekonany, że Putin posunie się tak daleko, jak mu na to pozwolimy" - ocenia.

Brat Witalija, były mistrz świata w boksie Wołodymyr Kliczko, w rozmowie z "Bildem" ostrzega, że "wojna niszczy życie, i zapuka także do drzwi Europejczyków i Niemców".


PAP/dad

Szef łotewskiej dyplomacji życzy Rosji klęski w wojnie przeciw Ukrainie

12.06.2022 15:21
W Rosji obchodzone jest dziś święto państwowe. Z tej okazji minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkeviczs życzy Rosjanom porażki w wojnie z Ukrainą.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski tegorocznym laureatem Nagrody Niemcowa

12.06.2022 16:52
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został laureatem tegorocznej nagrody imienia Borysa Niemcowa. Poinformowała o tym Fundacja Borysa Niemcowa "Za wolność". Fundacja Niemcowa kontynuuje idee Borysa Niemcowa, zabitego w 2015 roku przywódcy opozycji antykremlowskiej w Rosji.

Maciej Rybus piłkarzem Spartaka Moskwa. "Nie powinno być dla niego miejsca w reprezentacji"

13.06.2022 08:57
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz napisał, że dla Macieja Rybusa już nigdy nie powinno być miejsca w piłkarskiej reprezentacji Polski. Wczoraj Spartak Moskwa poinformował, że Maciej Rybus podpisał z klubem dwuletni kontrakt. Wcześniej polski piłkarz grał również w stolicy Rosji - w Lokomotiwie. Swoją decyzję tłumaczy "dobrem rodziny". Cztery lata temu poślubił Rosjankę.