Redakcja Polska

Polscy policjanci patrolują stoki narciarskie we Włoszech

08.02.2023 13:59
Polscy policjanci patrolują stoki narciarskie we Włoszech. Współpracują z włoskimi kolegami w ramach porozumienia Komendanta Głównego Policji z Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego włoskiego MSW.
Zimowy wypoczynek w górach
Zimowy wypoczynek w górachShutterstock/gubernat

Włosko - polskie patrole można spotkać od początku tego do końca przyszłego tygodnia w miejscowości Moena oraz na stokach w rejonie Madonna di Campiglio, dokąd co roku na ferie zimowe wyjeżdżają tysiące polskich turystów.

Polscy policjanci mają przyczyniać się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa na stokach ale i podniesienia świadomości turystów i miejscowych, że państwo polskie otacza opieką swoich obywateli wypoczywających za granicą. Ich zadaniem jest ułatwianie komunikacji z lokalną policją ale i polskimi placówkami dyplomatycznymi, a także doradztwo w zakresie postępowania prawnego.

Sześciu oddelegowanych do Włoch policjantów na co dzień pełni służbę na Śląsku i w Małopolsce. To świetni narciarze z uprawnieniami instruktora Polskiego Związku Narciarskiego. Na stokach ubrani są w służbowy strój narciarski i posiadają broń. Przyznają, że to także dla nich nauka i okazja do wymiany doświadczeń z włoskimi kolegami. Poprzednie lata pokazały, że Polacy wypoczywający w Dolomitach są zdyscyplinowani i przestrzegają norm obyczajowych i prawnych i za to miejscowi nas cenią.


IAR/dad

Klasyczne polskie komiksy z czasów PRL zyskują fanów

08.02.2023 14:00
Album "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" Tadeusza Baranowskiego doczekał się kolejnej reedycji. Po czterech dekadach to jeden z ulubionych klasycznych komiksów Polaków.

Polscy ratownicy wydostali spod gruzów w Turcji 10 osób. Rozpoczęli działania w kolejnych strefach

08.02.2023 10:15
Polscy strażacy pracujący w Turcji wydobyli do tej pory spod gruzów dziesięć osób. Od wtorku w Besni trwa akcja polskiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR.

Resort obrony wyśle szpital polowy z personelem do Turcji

08.02.2023 12:30
Polska wyśle do Turcji szpital polowy wraz z załogą. Zgodnie z decyzją kierownictwa ministerstwa obrony narodowej, w rejon zniszczony trzęsieniem ziemi poleci ponad 50 osób - lekarzy i ratowników medycznych.