Redakcja Polska

Konferencja o cyberbezpieczeństwie w Tallinie. Polska współorganizatorem

29.11.2023 11:33
W środę w stolicy Estonii Tallinie rozpoczęła się współorganizowana przez ambasadę RP konferencja pt. "Inicjatywa Trójmorza. Cyberbezpieczeństwo i cyfrowa autostrada - patrząc poza horyzont". Udział w niej biorą m.in. przedstawiciele polskiego rządu i wojska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com/Gorodenkoff

Podczas całodniowej konferencji uczestnicy odbędą szereg rozmów w ramach trzech głównych paneli dyskusyjnych: "Pokój i wojna. Krajowe rejestry cyfrowe. Czy możemy czuć się bezpiecznie?", "Bezpieczeństwo cyfrowe biznesu. Jak chronić swoje rozwiązania? Jak zabezpieczyć swoje produkty?" oraz "Rola edukacji i aspektów prawnych w zmieniającym się krajobrazie cyberbezpieczeństwa".

Konferencja gromadzi przedstawicieli władz, biznesu i armii Polski, Estonii oraz NATO. W dyskusjach udział biorą m.in. Michał Pukaluk z polskiego MSZ, płk Łukasz Jędrzejczak, zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni oraz Davide Giovannelli zajmujący się w NATO cyberbezpieczeństwem.

Prezentacja Digital Poland Foundation

Podczas spotkania przedstawiona zostanie też prezentacja Digital Poland Foundation - polskiej inicjatywy skupiającej przedstawicieli wielu branż, której deklarowanym celem jest "przekucie cybernetycznych wyzwań w szanse dla polskiej gospodarki i społeczeństwa".

Konferencja będzie transmitowana online pod linkiem dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia: taltech.ee


PAP/IAR/dad

Niemcy: były szef MSZ Heiko Maas prezesem Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich

28.11.2023 17:30
Były minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas zostanie prezesem Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt. Za miesiąc zastąpi na tym stanowisku Ritę Süssmuth. Polityk SPD podkreślił, że dobre relacje z Polską są "fundamentem pokoju w Europie"

Szwecja wzmacnia ochronę infrastruktury krytycznej na Bałtyku. "To sygnał dla Rosji"

29.11.2023 09:43
Minister obrony Szwecji Pal Jonson poinformował we wtorek o wzmocnieniu ochrony krytycznej infrastruktury na Bałtyku. - To sygnał dla Rosji - podkreślił.

Rosja rozbraja Królewiec, bo ma braki sprzętu na ukraińskim froncie

29.11.2023 10:31
Rosjanie rozbrajają Królewiec - informują niezależni analitycy wojskowi. Agresor przerzuca wyrzutnie rakiet i ciężki sprzęt wojskowy z obwodu królewieckiego na front. Podobne działania, choć na mniejszą skalę zaobserwowano w innych regionach Rosji.