Redakcja Polska

Budynek po dawnym rosyjskim liceum został zwrócony Warszawie

12.01.2024 13:35
Budynek, w którym mieściła się szkoła dla dzieci rosyjskich dyplomatów, oficjalnie w gestii władz Warszawy. Poprzedni wojewoda mazowiecki przejął go w maju zeszłego roku, jednak sfinalizowanie przekazania nieruchomości nastąpiło po zmianie na tym stanowisku, gdy wojewodą został mianowany Mariusz Frankowski.
Wnętrze budynku przy ul. Kieleckiej 45  przejętego od Federacji Rosyjskiej. w Warszawie.
Wnętrze budynku przy ul. Kieleckiej 45 – przejętego od Federacji Rosyjskiej. w Warszawie.) PAP/Albert Zawada

Jak potwierdziła Ewa Janczar, przewodnicząca komisji ładu przestrzennego rady miasta stołecznego Warszawy, właśnie rozpoczął się proces oddania szkoły warszawskim uczniom. Rada Warszawy jest gotowa do przyjęcia uchwały o utworzeniu szkoły.

Po remoncie w budynku będzie się mieścić szkoła specjalna. Według Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, bardzo potrzebna jest właśnie taka placówka. - Ta szkoła tutaj na Kieleckiej będzie mogła służyć warszawskim dzieciom, mam nadzieję, że już w przyszłym roku, dlatego, że potrzebny jest tutaj remont. A miejsce jest rzeczywiście bardzo dobre na tego typu potrzeby, w samym centrum miasta - powiedział prezydent Trzaskowski.

Przyjęcie pierwszych uczniów nowej szkoły specjalnej przy ulicy Kieleckiej 45 planowane jest na drugi semestr przyszłego roku szkolnego.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Warszawa Rosja szkoła

Rekrutacja do akcji Żonkile rozpoczęta. Do tej pory wzięło w niej udział 13 tysięcy wolontariuszy

11.01.2024 15:22
Dwumilionowy żonkil zostanie wręczony podczas tegorocznej akcji Żonkile upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Muzeum POLIN rozpoczęło rekrutację wolontariuszy.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego będą się uczyć projektowania gier historycznych

11.01.2024 16:51
Jesienią 2024 roku na Wydziale Historii UG zostanie uruchomiony kierunek o nazwie "Projektowanie gier historycznych", którego absolwenci posiądą wiedzę z zakresu tworzenia gier komputerowych, planszowych, fabularnych i miejskich.

Rosyjskie FSB twierdzi, że zatrzymało "polskiego szpiega"

12.01.2024 09:29
W Rosji zatrzymano szpiega pracującego w strategicznym przedsiębiorstwie, który przekazywał polskim służbom tajne informacje - poinformowała w piątek agencja Interfax w oparciu o komunikat rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.