X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wielka Brytania i Polska podpisały umowę o prawach wyborczych

29.05.2020 15:30
Zarówno polscy, jak i brytyjscy obywatele mieszkający na terytorium drugiego państwa będą mogli nadal kandydować i głosować w wyborach lokalnych. Polska i Wielka Brytania podpisały umowę regulującą tę kwestię.
II tura wyborów odbędzie się 12 lipca
II tura wyborów odbędzie się 12 lipcaShutterstock.com/Dziurek

Umowa gwarantuje polskim i brytyjskim obywatelom mieszkającym w drugim państwie prawa do głosowania i kandydowania w wyborach lokalnych po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oznacza to, że polscy obywatele mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz brytyjscy obywatele mieszkający w Polsce mają prawo wybierania swoich przedstawicieli we władzach lokalnych w państwie, w którym mieszkają. Umowa została podpisana dziś w Warszawie przez sekretarza stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka oraz ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathana Knotta.

Polska jest czwartym państwem, po Hiszpanii, Portugalii i Luksemburgu, które podpisało z Wielką Brytanią tego rodzaju umowę.

IAR/dad

CD Projekt europejskim gigantem. Ponad 50 mln sprzedanych egzemplarzy gry "Wiedźmin"

29.05.2020 12:48
Wyniki CD Projektu za pierwszy kwartał okazały się kilkakrotnie wyższe od ubiegłorocznych, głównie dzięki większemu od oczekiwań wzrostowi popularności serii gier "Wiedźmin" po emisji serialu Netfliksa - oceniają analitycy.

Andrzej Duda: wojskowe misje zagraniczne są niezbędne do budowania prestiżu Polski

29.05.2020 13:13
- Polscy żołnierze reprezentują Polskę i realizują nasze interesy i za to, z punktu widzenia Rzeczypospolitej, jesteśmy im winni ogromną wdzięczność - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Belwederze, gdzie odznaczył Gwiazdami Morza Śródziemnego dziesięcioro uczestników misji wojskowych.

Rosyjscy hakerzy mogą przejmować kontrolę nad serwerami poczty

29.05.2020 15:19
Rosyjscy hakerzy z grupy Sandworm wykorzystują podatność bezpieczeństwa, która pozwala im na przejęcie kontroli nad wadliwymi serwerami przesyłu poczty elektronicznej Exim wykorzystywanymi m.in. przez administrację USA - informuje serwis Ars Technica.