X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjscy hakerzy mogą przejmować kontrolę nad serwerami poczty

29.05.2020 15:19
Rosyjscy hakerzy z grupy Sandworm wykorzystują podatność bezpieczeństwa, która pozwala im na przejęcie kontroli nad wadliwymi serwerami przesyłu poczty elektronicznej Exim wykorzystywanymi m.in. przez administrację USA - informuje serwis Ars Technica.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneRawpixel.com / Shutterstock.com

Grupa hakerska powiązana z atakami na infrastrukturę energetyczną na Ukrainie, która wykorzystuje w swoich działaniach robaka komputerowego Sandworm uważanego za najbardziej niszczycielskiego pod względem strat wywoływanych podczas ataków, obecnie atakuje serwery poczty elektronicznej Exim wykorzystywane nie tylko przez administrację rządową USA, ale i współpracujące z nią podmioty.

W opublikowanym oficjalnym zaleceniu Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) USA poinformowała, że podłożem dla nowej aktywności hakerów jest podatność zidentyfikowana jako CVE-2019-10149, która umożliwia zdalne ataki z użyciem specjalnie spreparowanej poczty elektronicznej wykonującej na komputerze ofiary polecone komendy i wyłudzającej uprawnienia do administrowania systemem. Po ich uzyskaniu cyberprzestępcy mogą na atakowanym komputerze instalować dowolne oprogramowanie, a także modyfikować dane oraz dodawać kolejne konta użytkowników.

Aktualizacja zabezpieczająca przed podatnością jest dostępna na rynku od czerwca ubiegłego roku. Według NSA ataki Rosjan na serwery Exim są obserwowane od sierpnia, oznacza to zatem, że celem hakerów są te serwery, których oprogramowanie nie zostało zaktualizowane i uzupełnione o zabezpieczenia. Jak stwierdzili agenci, stoją za nimi wykonawcy powiązani z GRU, rosyjskim wywiadem wojskowym.

NSA nie informuje, jak wiele ataków z wykorzystaniem podatności Exim odnotowano, ani ile z nich było skutecznych. Podatność dotyczy oprogramowania w wersjach wcześniejszych niż 4.92.


PAP/dad

Rząd Ukrainy zaakceptował memorandum w sprawie dostaw LNG z USA

29.05.2020 10:57
Rząd Ukrainy zaakceptował w środę memorandum, dotyczące współpracy z amerykańską firmą w sprawie dostaw skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA. Dokument przewiduje też rozwój infrastruktury gazowej między Ukrainą i Polską - przekazał deputowany Ołeksij Honczarenko.

CD Projekt europejskim gigantem. Ponad 50 mln sprzedanych egzemplarzy gry "Wiedźmin"

29.05.2020 12:48
Wyniki CD Projektu za pierwszy kwartał okazały się kilkakrotnie wyższe od ubiegłorocznych, głównie dzięki większemu od oczekiwań wzrostowi popularności serii gier "Wiedźmin" po emisji serialu Netfliksa - oceniają analitycy.

Andrzej Duda: wojskowe misje zagraniczne są niezbędne do budowania prestiżu Polski

29.05.2020 13:13
- Polscy żołnierze reprezentują Polskę i realizują nasze interesy i za to, z punktu widzenia Rzeczypospolitej, jesteśmy im winni ogromną wdzięczność - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Belwederze, gdzie odznaczył Gwiazdami Morza Śródziemnego dziesięcioro uczestników misji wojskowych.