X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Internetowy przewodnik prawny dla polskich rodzin za granicą

20.11.2020 09:07
Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka Rzecznik Praw Dziecka i Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomili internetowy przewodnik po 29 europejskich państwach. Podróżujące po nich polskie rodziny z dziećmi znajdą tam najważniejsze informacje i kontakty prawne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Nickolya

Na stronie dziecizagranica.gov.pl są szczegółowo omówione systemy edukacji, kwestie wychowywania, świadczeń socjalnych, opieki społecznej, a także niezbędne przepisy i kontakty w przypadku problemów prawnych lub rodzinnych.

- Serwis dziecizagranica.gov.pl to rzetelna, wiarygodna i niezbędna encyklopedia wiedzy dla każdego polskiego rodzica, który przebywa lub wybiera się ze swoim dzieckiem do innego europejskiego kraju. Dzięki tym informacjom nasi rodacy będą mogli uniknąć wielu kłopotów, a także znajdą tam fachową pomoc - podkreślił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

IAR/dad

Języki mniejszości ważnym elementem dziedzictwa kulturowego. Mowa bukowińskich Polaków

19.11.2020 14:48
Języki rdzenne są fundamentem różnorodności kulturowej i stanowią ważny element niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Dlatego dbałość o język zwłaszcza ten, w którym wzrastaliśmy nawet w najmniejszej ojczyźnie, to powinność. Dobrze to rozumieją ci, którym przyszło żyć na emigracji i takie podejście prezentuje w przeważającej części Polonia.

Już niebawem rusza Festiwal Wielokulturowy „Nowi Krakowianie”

23.11.2020 10:00
W dniach 26.11-03.12. w krakowskiej Willi Decjusza odbędzie się święto wielokulturowości - inicjatywa, która łączy ludzi różnych narodowości, kultur i religii.

135 lat temu urodził się generał Kazimierz Sosnkowski

19.11.2020 13:54
19 listopada 1885 roku, w Warszawie urodził się Kazimierz Sosnkowski, generał, działacz niepodległościowy. Był wychowany w tradycjach patriotycznych już od najmłodszych lat.