Polskie Radio
Section05
Mikołaj Pawlak

Rzecznik praw dziecka wyrusza do Kijowa. Rozmowy o wsparciu najmłodszych poszkodowanych przez wojnę

Rzecznik praw dziecka poleci w środę do Kijowa. Mikołaj Pawlak weźmie tam udział w konferencji organizowanej przez ukraińskiego rzecznika praw obywatelskich oraz prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Będzie rozmawiać o dzieciach i rodzinach dotkniętych przez wojnę.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dzieci prawa człowieka Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka POLSKA społeczeństwo

Tragedia w domu dziecka w Łódzkiem. Rzecznik praw dziecka apeluje do mediów

Musimy się skupić na pomocy dzieciom, które ucierpiały oraz były świadkami wydarzeń w domu dziecka w miejscowości Tomisławice w województwie łódzkim - podkreślił rzecznik praw dziecka. - Mam apel do mediów, aby ograniczyć spotkania, wywiady z rodzeństwem, rodzinami tych dzieci, a nie szukać sensacji - mówił Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA łódzkie zabójstwo regiony policja Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka dom dziecka

"Nie znajduję informacji, czy ktoś z nim rozmawiał". Rzecznik praw dziecka o śmierci 8-letniego Kamila

- Od wielu dni analizuję 8 lat akt w tej sprawie. Ciągle nie znalazłem informacji, czy ktoś - asystent, kurator czy sędzia - rozmawiał z dzieckiem - powiedział rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak w Polsat News, odnosząc się do sprawy zmarłego w poniedziałek Kamila z Częstochowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak sąd

Muzeum Dzieci Polskich z własną siedzibą w Łodzi

Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu kupiło nieruchomości, w których będzie się mieściła stała siedziba placówki. Dwie z nich znajdują się na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Łodzi. W latach 1942-1945 Niemcy więzili tam i zmuszali do niewolniczej pracy około trzech tysięcy dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski II wojna światowa Witold Banach Łódź hitlerowskie obozy koncentracyjne niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne Piotr Gliński Mikołaj Pawlak

Napoje energetyczne trendem wśród dzieci i młodzieży. Rzecznik Praw Dziecka apeluje: musimy to ograniczyć

- Stosowanie napojów energetycznych przez dzieci, które i tak mają intensywne życie, może skutkować tachykardią czy zaburzeniami snu. Musimy to ograniczyć. To zapewne nie będzie łatwe, ale priorytetem jest zdrowie dzieci - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, dodając, że będzie zabiegał o publiczną dyskusję w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka dzieci młodzież zdrowie

Przemysław Czarnek: kryzys rodziny to kryzys wartości

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek na zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale (woj. łódzkie) wziął udział w debacie poświęconej rodzinie i kryzysom, które ją współcześnie dotykają. - Kiedy myślimy o rodzinie i o tym, z czego wynika jej kryzys, nie mam najmniejszych wątpliwości, że to kryzys wartości - powiedział. Jak dodał, nurty lewicowe niosą odpowiedzialność za propagowanie nihilizmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki społeczeństwo Ukraina uchodźcy Mikołaj Pawlak

Mikołaj Pawlak: nasze dzieciaki najlepiej zdały egzamin z dorosłości i wrażliwości ludzkiej

Negatywne skutki pandemii, związane z edukacją i zdrowiem psychicznym dzieci, a także wojna na Ukrainie i napływ młodych uchodźców do Polski - z tych powodów - jak mówił na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak - przed pełnioną przez niego rolą stoją największe wyzwania w ponad dwudziestoletniej historii urzędu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dzień dziecka wojna 2022 pandemia

Mikołaj Pawlak o sytuacji dzieci z Ukrainy: konwencje są przepiękne tylko na papierze

- Do polskich szkół trafiło ok. 200 tys. dzieci. Najważniejsze jest rozpoznanie i przygotowanie szkół na następny rok szkolny. Teraz pozwólmy dzieciom uspokoić tę sytuację - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy dzieci szkoła edukacja wojna na Ukrainie POLSKA społeczeństwo Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Rzecznik Praw Dziecka: wspierajmy wszelkiego rodzaju formy pomocy najmłodszym

- Nie ma co kruszyć kopii o formy pomocy, trzeba wspierać każdą z nich. Współpracujemy na wielu różnych polach po to, by dzieciom pomagać, a niestety pandemia wzmocniła te trudne sytuacje i problemy dzieci - mówił w Polskim Radiu 24 Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg telefon zaufania Rzecznik Praw Dziecka dzieci ngo Mikołaj Pawlak

"Chcemy przeciwdziałać krzywdzeniu". Współpraca RPD z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę

Rzecznik Praw Dziecka oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę podjęły współpracę, której celem jest analiza działań instytucji państwowych i służb w przypadkach krzywdzenia dzieci. Główne działania mają polegać na przeciwdziałaniu przemocy. - Należy wyciągać wnioski z tego co się wydarzyło i zapobiegać kolejnym tragicznym wydarzeniom - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka o problemach polskich nastolatków

Rzecznik Praw Dziecka na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że w mijającym roku dzieci wykonały ponad 40 tys. telefonów zaufania. - To pokazuje skalę potrzeb rozmowy młodego człowieka z dorosłymi, z kimś kto ma większe doświadczenie i kto pomoże poradzić sobie z problemami - wskazał Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rzecznik Praw Dziecka dzieci Mikołaj Pawlak pomoc Krzysztof Świątek młodzież szkoła