X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwowscy harcerze świętują Dzień Myśli Braterskiej

22.02.2021 16:43
W przypadającym 22 lutego dniu urodzin założycieli skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell, harcerze i skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Tradycyjnie to święto obchodzone jest również przez lwowskich harcerzy z Harcerstwa Polskiego na Ukrainie.
Audio
  • Lwowscy harcerze świętują Dzień Myśli Braterskiej. Przygotował Eugeniusz Sało
Harcerze - zdjęcie ilustracyjne
Harcerze - zdjęcie ilustracyjneIAR/Krystian Dobuszyński

O tym jak świętują Dzień Myśli Braterskiej lwowscy harcerze opowiedzieli harcerki lwowskiego hufca Joanna Adamska i Oleńka Komarowa. Wcześniej świętowaliśmy Dzień Myśli Braterskiej w różnych miejscach w Bóbrce czy Samborze, nawet wspólnie z płastunami czyli miejscowymi skautami ukraińskimi. W tym roku cała nasza organizacja świętuję we Lwowie -
podkreśliła Joanna Adamska. Nasz program rozpoczniemy od wspólnej mszy św. Następnie zorganizujemy grę terenową uliczkami Lwowa. Po południu spotkamy się razem na wspólnej kolacji i spędzimy mile wieczór - powiedziała Oleńka Komarowa.

Idea ustanowienia Dnia Myśli Braterskiej powstała w 1926 roku na IV Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w Stanach Zjednoczonych. Tego dnia skauci mieli składać sobie życzenia i wzajemne podziękowania.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Lwów harcerstwo

W Mińsku trwa kolejny proces "za prawdę". Dziennikarce i lekarzowi grozi więzienie

22.02.2021 12:11
Białoruska dziennikarka Kaciaryna Barysiewicz i lekarz Arciom Sarokin mogą trafić do więzienia nawet na trzy lata za opublikowanie danych o stanie zmarłego na skutek pobicia Ramana Bandarenki. Potwierdzili, że był trzeźwy, podczas gdy coś odwrotnego twierdził Alaksandr Łukaszenka.

Zmarł Jan Lityński, działacz opozycji demokratycznej w PRL

22.02.2021 12:09
Był działaczem opozycji demokratycznej w PRL, więźniem politycznym, uczestnikiem protestów w marcu 1968 roku. Od 1977 roku działał w Komitecie Obrony Robotników. W 1980 roku objął funkcję doradcy władz "Solidarności".

Ks. Rytel-Andrianik: Episkopat chce poszerzyć komunikację zagraniczną, także dla Polonii

23.02.2021 14:44
Informacje z życia Kościoła w Polsce będą jeszcze bardziej obecne w zagranicznych mediach, tak by docierały do ludzi na całym świecie – mówi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu Polski. Podkreśla też wagę współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy.