X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Wilnie rozpoczęło się wiosenne sprzątanie cmentarza na Nowej Rossie

15.05.2021 18:19
Tym razem Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą zdecydował się zadbać o porządek na Nowej Rossie
Audio
  • W Wilnie rozpoczęło się wiosenne sprzątanie cmentarza na Nowej Rossie [posłuchaj]
Wileński Cmentarz na Rossie
Wileński Cmentarz na RossiePAP/Valdemar Doveiko

W Wilnie rozpoczęło się wiosenne sprzątanie cmentarza na Rossie. Tym razem Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą zdecydował się zadbać o porządek na Nowej Rossie. Dzisiaj na nekropolii zebrała się grupa wolontariuszy, którzy ją sprzątali i wycinali stare krzewy. 

Cmentarz na Nowej Rossie powstał w XIX wieku. Znajduje się tuż obok Starej Rossy. Są tutaj groby m.in. żołnierzy poległych w latach 1919-1920, w tym członków Samoobrony Wileńskiej.

W centralnym punkcie żołnierskiej kwatery znajduje się kolumna z napisem "Wilno swoim wybawcom". Przed wojną znajdował się na niej monument orła.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Wilno Litwa Polacy za granicą

"Polska i Litwa podobnie widzą zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego regionu"

14.05.2021 12:11
Polsko-litewskie relacje wojskowe były tematem spotkania ministrów obrony Polski i Liwy - Mariusza Błaszczaka i Arvydasa Anušauskasa

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza 5. edycję programu Polskie Powroty NAWA

14.05.2021 13:20
Polskie Powroty NAWA to prestiżowy program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który stwarza naukowcom polskiego pochodzenia atrakcyjne warunki powrotu do pracy naukowej w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego. Uczestnicy programu mogą też ubiegać się o finansowanie tzw. komponentu badawczego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Życzenia pary prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

15.05.2021 12:30
"Pandemia wpłynęła na życie rodzin, ale pokazała również, że polskie rodziny znakomicie się organizują, troszczą się o swoich członków i innych" - mówili Agata i Andrzej Duda